Wydawca treści Wydawca treści

OFERTA ŁOWIECKA

Gospodarka łowiecka na terenie RDLP w Łodzi prowadzona jest w 10 obwodach łowieckich tworzących 8 Ośrodków Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych. Obwody łowieckie zostały przekazane w zarząd Nadleśnictw decyzją Ministra Klimatu i Środowiska w 2022 r .

Ośrodki Hodowli Zwierzyny prowadzone są przez nadleśnictwa: Brzeziny, Kolumna, Kutno, Poddębice, Przedbórz, Smardzewice, Spała, Wieluń.

Nasze OHZ-ty zajmują łącznie 90 tys. ha z czego 53% ich powierzchni to tereny leśne. Położenie i zróżnicowanie przyrodnicze zapewni niepowtarzalne doznania każdemu pasjonatowi łowiectwa.

Spała, Brzeziny, a może Poddębice?

Jeśli szukasz łowieckiej przygody z historią w tle, to OHZ Spała zapewni niepowtarzalne wspomnienia. Poczuj się jak prezydent Ignacy Mościcki, miłośnik łowiectwa, który był częstym gościem spalskich lasów. Zamieszkaj w kwaterze łowieckiej, która służyła już za czasów carskich.

Jeśli szukasz miejsca, w którym można zarówno spełniać pasję łowiecką, jak i spędzić miły dzień lub wieczór w mieście, zapraszamy do OHZ Brzeziny. Bliska odległość Łodzi, pozwoli już w 30 min stanąć na ulicy Piotrkowskiej i spędzić czas w fabrykanckim mieście.

W okolicach Poddębic zlokalizowany jest OHZ, który kusi myśliwych zarówno bogatymi w zwierzynę lasami jak i 40 ha hodowlaną zagrodą danieli, ale to tylko część naszej bogatej oferty łowieckiej!

Więcej informacji można znaleźć tutaj (poniżej do pobrania także folder myśliwski RDLP w Łodzi z 2019 r.): https://www.lodz.lasy.gov.pl/lowiectwo#.ZAhnDh-ZOUk

Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie, oprócz polowania nasze Ośrodki Hodowli Zwierzyny realizują cele związane szczególnie z:
- prowadzeniem badań naukowych,
- odtwarzaniem populacji zanikających gatunków zwierząt dziko żyjących,
- hodowlą rodzimych gatunków zwierząt łownych w celu zasilenia łowisk,
- hodowlą zwierząt łownych szczególnie pożytecznych w biocenozach leśnych,
- prowadzeniem szkoleń z zakresu łowiectwa.

Zachęcamy do kontaktu i współpracy naszymi OHZ-tami.