Asset Publisher Asset Publisher

XVII Łódzkie Targi Edukacyjne

Ponad 150 wystawców: placówki i fundacje o profilu ekologicznym, pracownie artystyczne, zespół parków krajobrazowych województwa łódzkiego, nadleśnictwa RDLP w Łodzi, gimnazja, szkoły średnie i uczelnie wyższe z całego kraju, prezentowały swoje oferty na XVII Łódzkich Targach Edukacyjnych, które odbyły się 13 i 14 marca.

W tym roku novum targów stanowił Salon Edukacji Ekologicznej. Prawie 30 placówek prezentowało ofertę związaną z edukacją ekologiczną. W ekologicznym salonie, organizatorzy stworzyli strefę warsztatów, gdzie przez dwa dni wystawcy prowadzili zajęcia z edukacji przyrodniczej.

Edukacyjną propozycją leśników były warsztaty z leśną mandalą. Mandala to technika plastyczna wykonywana na planie koła, wywodząca się z tradycji hinduskiej. Doskonali percepcję, koncentrację, oddziałuje terapeutycznie.

Podczas warsztatów powstawały leśne dzieła z kory, igliwia, mchów i szyszek. Ku zaskoczeniu organizatorów, uczniowie ze szkoły gastronomicznej, wyczarowali z roślinnych elementów „leśne" wyroby cukiernicze. Na stoisku nauczyciele pytali o możliwość zorganizowania zajęć edukacyjnych w lesie. Korzystali z promocyjnych publikacji z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej.

Równocześnie na sali konferencyjnej trwały wykłady o komunikacji marketingowej dla branży edukacji ekologicznej, a konkretnie o rozpoznawaniu potrzeb i tworzeniu dobrych ofert. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przedstawił możliwości dotowania działań na rzecz edukacji ekologicznej.

Edukacyjne Targi Łódzkie są największe tego typu środkowej Polsce. Uczniowie w jednym miejscu mogą zapoznać się z kompleksową ofertą edukacyjną szkół i uczelni, publicznych oraz prywatnych, ułatwiając młodym ludziom wybór, na kolejnych etapach kształcenia.