Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie sportowych osiągnięć

To było wyzwanie dla prawdziwych miłośników sportowej rywalizacji. W tym roku łódzcy leśnicy walczyli o podium, w trzech dyscyplinach sportowych.

XII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi odbywał się w marcu na terenie Nadleśnictwa Przedbórz.

W Turnieju walczyły drużyny z Nadleśnictw: Bełchatów, Gostynin-Łąck, Opoczno, Płock, Przedbórz, Radomsko, Skierniewice-Radziwiłłów, Spała i Wieluń.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nadleśnictwa Bełchatów, drugie miejsce drużyna z Nadleśnictw Płock a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Nadleśnictwa Spała.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Anna Mosakowska z Nadleśnictwa Płock a najlepszym zawodnikiem, Piotr Wantuch z Nadleśnictwa Bełchatów. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem turnieju został Stefan Skolasiński z Nadleśnictwa Radziwiłłów. Puchar Fair Play otrzymała drużyna z Nadleśnictwa Opoczno.

Organizatorami tegorocznego turnieju były: Nadleśnictwo Przedbórz i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Łodzi a gospodarzem Nadleśnictwo Przedbórz.

Fundatorami nagród były: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Łodzi, Nadleśnictwo Płock i Koło Zakładowe SITLiD przy Nadleśnictwie Płock oraz Regionalna Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” Ziemi Łódzkiej.

 

XVI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi odbył się w sierpniu w Nadleśnictwie Kutno.

W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z 9 nadleśnictw.
Zwycięzcą turnieju została po raz drugi z rzędu, drużyna z Nadleśnictw Kutno - Gostynin. Drugie miejsce po widowiskowym finale przypadło drużynie z Nadleśnictwa Przedbórz, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Opoczno. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Nadleśnictwa Brzeziny, która otrzymała nagrodę Fair Play. Kolejne miejsca zajęły drużyny z: Nadleśnictwa Poddębice - V, Nadleśnictwa Skierniewice - VI, Nadleśnictwa Bełchatów - VII, Nadleśnictwa Spała - VIII.

Królem strzelców został zawodnik z Nadleśnictwa Przedbórz, Mateusz Rek strzelając 11 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Piotr Zdunek z Nadleśnictwa Poddębice.

Fundatorem nagrody Fair Play była Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Leśnictwa przy RDLP w Łodzi.

 

IV Mistrzostwa Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi w Tenisie Stołowym odbyły się w październiku w Nadleśnictwie Łąck.

Do Mistrzostw przystąpiło 29 zawodników. Mecze rozgrywane były w grupach, a następnie w ramach systemu pucharowego na hali sportowej w Łącku.

Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej po raz czwarty z rzędu wywalczył Tomasz Wrzalik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Radomsko. Drugie miejsce zdobył Arkadiusz Jaskuła z Nadleśnictwa Płock, natomiast trzecie przypadło Bogusławowi Wojciechowskiemu z Nadleśnictwa Opoczno.

Najlepszą zawodniczką została Justyna Martyniuk z Nadleśnictwa Skierniewice a najlepszym zawodnikiem turnieju - Krzysztof Kluzowski z Nadleśnictwa Piotrków. Puchar Fair Play ufundowany przez RSPL "Ziemi Łódzkiej" NSZZ Solidarność otrzymał Andrzej Rek z Nadleśnictwa Opoczno.

Najlepszą drużyną w grach podwójnych okazali się zawodnicy z biura RDLP w Łodzi, którzy w finale pokonali Nadleśnictwo Płock. Trzecie miejsce zdobyła po widowiskowym meczu drużyna z Nadleśnictwa Piotrków pokonując Nadleśnictwo Opoczno.

Najlepsi tenisiści reprezentowali RDLP w Łodzi na XVIII Mistrzostwach Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym, które w tym roku odbyły się na terenie RDLP w Pile.

Zdjęcia z archiwum Nadleśnictw: Poddębice, Łąck, Kutno.