Lista aktualności Lista aktualności

Kręcą film w naszym lesie

Ekipa filmowa odwiedziła lasy Nadleśnictwa Złoczew w ostatnich dniach czerwca. Udało się zdobyć kilka wyjątkowych ujęć leśnej przyrody charakterystycznej dla naszego regionu. Wizyta w naszym nadleśnictwie była dla nich niepowtarzalną okazja do uchwycenia najciekawszych ujęć leśnych zakątków w ciepłych promieniach czerwcowego słońca.

Filmowcy Wytwórni Filmów Oświatowych z Łodzi przygotowują materiały do dokumentalnego filmu przyrodniczego o siłach przyrody i ich wpływie na kulturę.

Film będzie opowiadał o stworach, duchach i upiorach, które uosabiały kiedyś siły natury. Wraz z bohaterami filmu odwiedzimy okoliczne pola, lasy, stawy, rzeczki i uroczyska, by pokazać, że każde z tych miejsc skrywało swój własny sekret.

Obraz spróbuje pokazać jak wyglądał dawniej stosunek człowieka do natury, który był oparty na respekcie do niej i świadomości jej potężnej siły. Na zrozumieniu odwiecznej prawdy, że zakłócanie pewnego naturalnego porządku przyrody, zawsze kończy się dla człowieka katastrofalnie.

Przedstawi również ślady prastarych wierzeń dotyczących przyrody, istniejących po dziś dzień w świadomości współcześnie żyjących mieszkańców wsi.

Głównymi realizatorami filmu są Panowie Łukasz i Roman Dębscy. Operatorem drona do zdjęć lotniczych jest Pana Łukasz Cybulski.