Asset Publisher Asset Publisher

Vikings Run - Nadleśnictwo Smardzewice

    Już 19 września 2020 roku okoliczne lasy staną się scenerią biegu setek Wikingów, którzy sprawdzą swoją siłę, wytrwałość i umiejętności w pokonywaniu najtrudniejszych przeciwności. Bieg z przeszkodami Vikings Run, bo tak nazywa się jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, zorganizowany zostanie na terenie Nadleśnictwa Smardzewice. Na uczestników czeka aż czterdzieści różnorodnych przeszkód do pokonania m. in. przejścia przez ścianki klasyczne, siatkowe, stalowe konstrukcje, czołganie się pod drutem kolczastym, wciąganie na linach, bieg z workami wypełnionymi piaskiem, bieg po oponach, przejście przez błoto, rzut toporem, a także przejście ruchomym mostem na wodzie i dwukilometrowa trasa do przepłynięcia kajakiem.

 

    Vikings Run podzielono na kilka zróżnicowanych trudnościowo tras. Wybierając RUN MINI należy pokonać 5 kilometrów i zmierzyć się z ponad dwudziestoma przeszkodami. Trasa RUN to 10 kilometrów i ponad czterdzieści przeszkód. RUN + KAYAK to 10 kilometrów na lądzie z ponad czterdziestoma przeszkodami i 2 kilometry do pokonania kajakiem. Na najwytrwalszych czeka RUN LEGEND czyli 10 kilometrów na lądzie z ponad czterdziestoma przeszkodami i 2 kilometry do pokonania kajakiem. Na trasie RUN LEGEND koniecznością jest bieg wraz z atrybutami prawdziwego Wikinga – tarczą i toporem !!! Dla najmłodszych Wikingów czeka trasa specjalna RUN KIDS, składająca się z dwudziestu ciekawych przeszkód rozmieszonych na trasie jednego kilometra. Na najlepszych dorosłych Wikingów czekają wspaniałe nagrody. Każde dziecko biorące udział w biegu otrzyma upominki od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Nadleśnictwa Smardzewice.

    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Start w biegu Vikings Run to nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury – to także idealna okazja do zwiedzenia malowniczych okolic Jeziora Sulejowskiego i zachwytu nad pięknem smardzewickich lasów.

 

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora VIKINGS RUN.