Asset Publisher Asset Publisher

VII edycja RYKOwisko ULTRA-Trail już za nami!

W dniu 5 czerwca 2021 roku odbyła się VII edycja RYKOwisko ULTRA-Trail.

W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników, którzy rywalizowali na 4 dystansach: Łoszak 12km, Szybkie Badyle 36km, Rącza Łania 72km, Rogacz 108km.

Podczas RYKOwisko ULTRA-Trail prowadzona była klasyfikacja: Generalna Open, Klasyfikacja Kobiet oraz Mistrzostwa Chorągwi Mazowieckiej ZHP (na dystansie Szybkie Badyle).

Zapraszamy na stronę https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15 na której znajdziemy imiona i nazwiska zwycięzców na poszczególnych dystansach biegu oraz wszystkich pozostałych sklasyfikowanych zawodników.

Biuro zawodów mieściło się na terenie miasteczka zawodów w Stanicy Harcerskiej Gorzewo. Bieg odbywał się po terenie Nadleśnictwa Łąck oraz Nadleśnictwa Gostynin. Na trasie biegu stworzono cztery punkty odżywcze dla zawodników. Pierwsi zawodnicy wybiegli na trasę już o godzinie 4:00, natomiast ostatni z biegaczy zakończył zawody po godzinie 20.

W trakcie zawodów Nadleśnictwo Łąck zorganizowało wykłady dla zawodników, wolontariuszy, kibiców na temat funkcji jakie pełnią Lasy Państwowe, a także pogadanki dla dzieci, które przybyły do miasteczka zawodów.

W tym roku Nadleśnictwo Łąck było współorganizatorem zawodów wraz z Fundacją Rykowisko.

RYKOwisko ULTRA-Trail jest pierwszym biegiem w 2021 roku zorganizowanym w ramach ,,Przełajowej Triady Biegowej '’. Pozostałe dwa biegi odbędą się w sierpniu oraz listopadzie.

,,Przełajowa Triada Biegowa” uzyskała dofinansowanie z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.