Asset Publisher Asset Publisher

ŚWIĄTECZNE AKCJE 2019

Z LASU DLA SZPITALI

Do łódzkich szpitali i na oddziały dziecięce w przeddzień mikołajek zawitały pachnące lasem świerki, by mali i więksi pacjenci, którzy zmuszeni są spędzić ten szczególny czas w szpitalu, mogli poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tę odrobinę magii, namiastkę prawdziwego lasu podarowała chorym Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi dzięki Nadleśnictwom: Opoczno, Kolumna i Grotniki. Serdecznie dziękujemy!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to nie dla wszystkich czas rodzinnych spotkań i radości. Są tacy, dla których to przede wszystkim czas nadziei na lepsze jutro i zdrowy Nowy Rok, czas, w którym czekają na naszą pomoc.

JAK POMAGAĆ? ODDAJ KREW POD CHOINKĘ! Lasy wspólnie z RCKiK

Leśnicy nie tylko sami działają, ale zachęcają też by porzucić na chwilę świąteczne przygotowania i zrobić coś dla innych! Dobry uczynek możemy spełnić jeszcze przed Świętami – w czwartek, 19 grudnia przed Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Franciszkańskiej 17/25 odbędzie się akcja krwiodawstwa. Pomóżmy tym, którzy potrzebują Daru Życia!

Akcja ODDAJ KREW POD CHOINKĘ potrwa od 7:00 do 15:30 (rejestracja krwiodawców).

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Jeżeli więc:

  • jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś/aś 65-ego roku życia
  • czujesz się zdrowy
  • ważysz nie mniej niż 50 kg
  • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

Zjedz lekki posiłek, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości i zgłoś się 19.12.2019 do Rejestracji w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Łodzi (godz. 7-15:30) lub znajdź nas podczas akcji wyjazdowej w Manufakturze 21.12.2019 (godz. 13-16:30).

Zrób dobry uczynek i odbierz dar od leśników, choinkę z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi! Do każdego drzewka dołączona będzie eko bombka.

Akcja we współpracy z:

Jubileuszowa "Gwiazdka Radia Łódź i Przyjaciół"

Radio Łódź po raz kolejny organizowało "Gwiazdkę Radia Łódź i Przyjaciół" - akcję charytatywną, która przez kilkanaście ostatnich lat doskonale wpisała się w przedświąteczny klimat – a Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi kolejny raz tę akcję wsparła. To zaszczyt być w gronie darczyńców i uczestniczyć w radości, jaką miały dzieciaki podczas imprezy w Hali EXPO.

Wspólnie pomogliśmy najbardziej potrzebującym, najmłodszym mieszkańcom z Łodzi i okolic. Podczas wydarzenia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, śpiewania kolęd oraz na świąteczny poczęstunek. Następnie radiowy Mikołaj wręczył dzieciom paczki z darami od sponsorów.

Patronat Honorowy nad "Gwiazdką" objęli:

  • Wojewoda Łódzki dr Tobiasz Bocheński,
  • Metropolia Łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś,
  • Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber

Autorem zdjęć z Gwiazdki Radia Łódź jest Sebastian Szwajkowski. Dziękujemy!