Asset Publisher Asset Publisher

Sprawca kradzieży złapany na gorącym uczynku!

Dzięki systemowi kamer udało się namierzyć sprawcę kilku ostatnich kradzieży drewna w leśnictwie Zwierzyniec.

Końcówka maja obfitowała w kradzieże drewna w leśnictwie Zwierzyniec... W ciągu kilku dni, jak się później okazało, jeden sprawca trzykrotnie dokonał kradzieży drewna dębowego.

Nadleśnictwo Skierniewice dysponuje systemem kamer, które rozwieszane są najczęściej  w celu ochrony zapasów pozyskanego drewna. To właśnie za sprawą fotopułapek w nocy 30 maja udało się ująć sprawcę.

Leśniczy oraz podleśniczy otrzymali na telefony w nocy sygnał, że w miejscu poprzednich kradzieży ponownie pojawił się pojazd dostawczy, do którego kierowca ładuje wałki dębowe. O incydencie została powiadomiona policja, a w międzyczasie gospodarze terenu udali się w miejsce dokonywanej kradzieży.

Podczas próby wyjazdu z lasu ze zrabowanym drewnem, leśniczy zatrzymał pojazd do kontroli. Chwilę później na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji.

Kierowca przyznał się do przywłaszczenia drewna oraz do wcześniejszych kradzieży, dokonanych w dniach poprzednich. Następnego dnia na posesji zatrzymanego odnaleziono wcześniej zrabowane drewno.