Asset Publisher Asset Publisher

Po prawie 30 latach Hufiec ZHP Bełchatów wrócił na harcerską mapę

Nadleśnictwo Bełchatów od wielu lat współpracuje z harcerzami. W ostatnią sobotę byliśmy świadkami wyjątkowego, historycznego wydarzenia.

Po prawie trzydziestu latach na harcerską mapę powrócił Hufiec ZHP z siedzibą w Bełchatowie. To właśnie w Izbie Edukacji Leśnej mieszczącej się w Szkółce Leśnej Borowiny odbył się I Zjazd Hufca ZHP Reduta z siedzibą w Bełchatowie.

Drużynowi i instruktorzy podczas Zjazdu Hufca wybrali swoje władze i zaplanowali najbliższą przyszłość. Zjazd został zwołany przez Komendantkę Chorągwi Łódzkiej ZHP hm. Natalię Patorską-Grzelewską.

Komendantka Chorągwi Łódzkiej ZHP, z nieskrywanym wzruszeniem i radością powitała zebranych harcerzy, a także doceniła urokliwe miejsce wybrane na I Zjazd Hufca. Gospodarz miejsca, leśniczy szkółkarz Marcin Wiewiórowski podziękował zebranym za wieloletnią współpracę i przekazał leśne pozdrowienie „DarzBór”.

Hufiec ZHP Reduta z siedzibą w Bełchatowie zrzesza ponad 250 osób z terenu Miasta Bełchatowa, Gminy Bełchatów, Gminy Kleszczów, Gminy Rząśnia oraz Gminy Wola Krzysztoporska.

W skład nowego hufca weszły:

- 1 Bełchatowska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Łapiwiatry”,

- 12 Drużyna Harcerska TEM,

- 17 Próbna Gromada Zuchowa z Dobrzelowa,

- 24 Drużyna Wędrownicza „Fuzja,

- 6 Gromada Zuchowa „Lwiątka”,

- Próbna Drużyna Harcerska w Dobrzelowie,

- Próbna Drużyna Harcerska w Białej,

- 5 Drużyna Harcerska „Niebo”,

- 13 Drużyna Harcerska „Feniks”,

- 7 Środowiskowy Szczep Harcerski „Kora”,

- 7 Bełchatowska Drużyna Wędrownicza „Żar”,

- 9 Gromada Zuchowa „Pszczółki”,

- 3 Bełchatowska Drużyna Harcerska „Leśni”,

- 7 Bełchatowska Drużyna Harcerska „Wrzosowisko”,

- 7 Bełchatowska Drużyna Starszoharcerska „Żywica”,

- Krąg Instruktorski HAK,

Cieszymy się, że na naszym terenie mamy tak wielu wspaniałych, młodych ludzi, chętnych do podejmowania działań, rozwijania swoich umiejętności, pasji i zainteresowań. A przy tym dbających o środowisko i odpowiedzialnie korzystających z przestrzeni leśnej i darów lasu. Nie pozostaje nam nic innego, jak szczerze kibicować harcerskiemu środowisku i trzymać kciuki za niestrudzone realizacje wyznaczonych celów.