Asset Publisher Asset Publisher

Nowe miejsca postojowe i punkt odpoczynku turysty w naszych lasach

Skierniewiccy leśnicy udostępnili nowe miejsca postojowe i punkt odpoczynku turysty.

Nadleśnictwo Skierniewice oddało do użytku kolejne 4 nowe miejsca postoju pojazdów oraz punkt odpoczynku turysty przy siedzibie nadleśnictwa.

Zwłaszcza w tym trudnym – w związku z pandemią koronawirusa – czasie lasy są szczególnie chętnie odwiedzane przez ludzi. Las jest dla każdego. Jedni przychodzą tu aby się zrelaksować, odpocząć od trudów dnia codziennego. Inni wybierają las, żeby zadbać o kondycję fizyczną – biegają, jeżdżą na rowerze, konno, chodzą z kijkami... Jedno jest pewne - wszystkie te osoby łączy miłość do przyrody.

Nowe inwestycje wpisują się w trend udostępniania lasu społeczeństwu. Łącznie w ciągu roku leśnicy z Nadleśnictwa Skierniewice przygotowali aż 8 miejsc, gdzie każdy zmotoryzowany, który chce odwiedzić las, może bezpiecznie pozostawić swój samochód. Każde z nich wyposażone jest w drewniane ogrodzenie, tablicę z regulaminem, ławki oraz kosz na śmieci.

Udostępniając miejsca postoju pojazdów chcemy także ograniczyć wjeżdżanie autami, motocyklami oraz innymi pojazdami silnikowymi do lasu, co zgodnie z art.161 KW oraz Ustawą o Lasach jest zabronione. Pozostawiony przy drodze leśnej samochód może skutecznie utrudnić przejazd wozu strażackiego czy wywóz drewna.

Poza wspomnianymi miejscami postoju pojazdów Nadleśnictwo zadbało także o turystę pieszego.

W pobliżu biura, w ostatnim czasie powstała ścieżka edukacyjna „Zwierzyniec Królewski”, wiata w punkcie edukacyjnym przy Szkółce Centralnej, a teraz nieopodal założonego latem sadu dzikich odmian drzew owocowych (który docelowo ma zostać udostępniony odwiedzającym) oraz przy parkingu leśnym powstał punkt odpoczynku turysty, wyposażony w zadaszenie ze stołem i ławami oraz tablicę edukacyjną z hotelem dla owadów, na który nadleśnictwo otrzymało dofinansowanie od firmy Lotte Wedel sp. z o. o. Obok znajduje się także odnowiona kapliczka.

W związku z tym, że wszystkie te obiekty zlokalizowane są w swoim bezpośrednim sąsiedztwie, odwiedzający las zwierzyniecki mogą spędzić tu miło czas – przespacerować się ścieżką dydaktyczną i odkryć wiele leśnych ciekawostek, podziwiać licznie występujące pomnikowe dęby oraz odprężyć się w punkcie odpoczynku w sąsiedztwie sadu. Zapraszamy!