Asset Publisher Asset Publisher

IX edycja Biegu Leśnika ścieżkami Puszczy Bolimowskiej

W minioną niedzielę, 12.09.2021 r., na terenie leśnictwa Grabina odbył się IX Bieg Leśnika.

Wydarzenie miało charakter otwarty. Każdy chętny, po wcześniejszej rejestracji, mógł wziął udział w imprezie. Limit zawodników wynosił 200 osób.

Ostatecznie w biegu wystartowało 175 zawodników. Większość, bo aż 104 biegaczy wybrało trasę 10 km, zaś na krótszym dystansie na linii startu stanęło 71 osób.

Wśród zawodników dominowali mieszkańcy powiatu skierniewickiego. Pojawili się jednak także goście z Żyrardowa, Łowicza, Rawy Mazowieckiej, Łodzi oraz… Krakowa.

Nadleśnictwo zagwarantowało obsługę medyczną oraz posiłek regeneracyjny, a także degustację produktów marki Dobre z Lasu. Trasę biegu oraz biuro zawodów oznaczali i zabezpieczali pracownicy nadleśnictwa.

Biuro zawodów zostało otwarte o godzinie 9:30. Zawodnicy dostarczali wydrukowane karty zgłoszeniowe, na podstawie których każdy uczestnik biegu w biurze zawodów otrzymał chip do pomiaru czasu, pamiątkową koszulkę oraz opaskę na nadgarstek, a po dobiegnięciu do mety pamiątkowy medal, napój izotoniczny oraz produkty Dobre z Lasu.

Na laureatów biegu, na obu dystansach, w kategoriach OPEN M i K oraz dla najmłodszego i najstarszego zawodnika czekały atrakcyjne nagrody, w tym gliniane puchary wykonane przez Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie.

Stronę medialną IX Biegu Leśnika zabezpieczał patron medialny - Głos Skierniewic i okolicy, który relacjonował przebieg imprezy.

Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników biegu. Nie brakowało słów uznania i zadowolenia zarówno w trakcie imprezy, jak również w mediach społecznościowych już po zakończonym wydarzeniu.

Już teraz zapraszamy na jubileuszowy X Bieg Leśnika, we wrześniu przyszłego roku!