Asset Publisher Asset Publisher

Dzień Dziecka w łódzkim ZOO

Zapraszamy na spotkanie z bocianem czarnym w łódzkim ZOO!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi od dwóch lat jest sponsorem bocianów czarnych w łódzkim ZOO. W Dniu Dziecka przy wybiegu tego rzadkiego, pozostającego pod ochroną ptaka, czekać będą na Państwa leśnicy - w namiocie edukacyjnym dowiedzieć się będzie można mnóstwo o tym tajemniczym gatunku!

  • Co różni bociana czarnego od białego?
  • Gdzie możemy spotkać bociana czarnego?
  • Jak długo i z jaką prędkością leciał do Afryki bociani rekordzista z Nadleśnictwa Kolumna?
  • Kiedy i czy do nas wróci?
  • Jakie działania podejmują leśnicy dla ochrony tego gatunku?

Jak wiecie RDLP w Łodzi wraz z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska UŁ prowadzi projekt Bociany Czarne Online - to transmisja z gniazda, prosto z lasu, serial, do którego scenariusz pisze natura. Projekt ma odsłonić tajemnice życia tego gatunku i przyczynić się do jego skuteczniejszej ochrony. Wypatrujcie na terenie ZOO bociana czarnego – on Was do nas zaprowadzi!

Bociany Czarne Online

Projekt powstał i realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Od 2020 roku lokalizatory GPS-GSM, dzięki którym możemy obserwować losy naszych ulubieńców po opuszczeniu gniazda, finansowane są z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. W program ochrony i monitoringu populacji tego gatunku zaangażowanych jest ponad  1000 leśników i ornitologów w całej Polsce.
Fascynujący, pod względem naukowym i edukacyjnym, materiał z obserwacji gniazd na bieżąco będzie zamieszczany na profilu RDLP w Łodzi w Serwisie Facebook: https://www.facebook.com/LasyPanstwoweLodz/    
Transmisja i opis projektu dostępne pod adresem: https://www.lodz.lasy.gov.pl/bocianyczarne
i w serwisie Youtube: https://www.youtube.com/RDLPwŁodzi  

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie ZOO: https://www.zoo.lodz.pl/wydarzenia-w-zoo/artykul-zoo/rodzinny-dzien-dziecka-w-lodzkim-zoo-id41045/2021/5/27/ i wydarzeniu na fb: https://fb.me/e/QOBXGbHa