Webcontent-Anzeige
Patronat Honorowy Dyrektora RDLP w Łodzi
Procedura postępowania w sprawie objęcia przedsięwzięcia Patronatem Honorowym przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi
Podmioty ubiegające się o otrzymanie Patronatu Dyrektora RDLP w Łodzi proszone są o złożenie wniosku według ustalonego wzoru, co najmniej na jeden miesiąc przed terminem planowanego wydarzenia.
Do wniosku można dołączyć dokumenty, które wynikają z charakteru przedsięwzięcia, np. regulamin, program, materiały informacyjne itp.
Wnioskodawca, któremu został przyznany Patronat jest zobowiązany do umieszczenia logo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, na wszystkich materiałach informacyjnych związanych z danym wydarzeniem.
Wszystkie materiały, które będą zawierały logo RDLP w Łodzi, muszą uzyskać akceptację rzecznika prasowego jednostki (e-mail na adres: rzecznik@lodz.lasy.gov.pl) przed ich rozpowszechnieniem. Każda ewentualna zmiana w materiałach promocyjnych i informacyjnych musi także uzyskać akceptację rzecznika.
Objęcie Honorowym Patronatem bądź udział Dyrektora RDLP w Łodzi w Komitecie Honorowym nie wiąże się z udzieleniem wsparcia organizacyjnego lub finansowego oraz z fundowaniem nagród dla uczestników.
Patronat Dyrektora RDLP w Łodzi jest wyróżnieniem honorowym, podkreślającym szczególny charakter przedsięwzięcia.
Inne wersje logotypu 100-lecia LP dostępne tu: https://www.lasy.gov.pl/pl/kontakt/dla-mediow/logotypy-100-lecia-lasow-panstwowych
Asset Publisher
Powrót do korzeni – RDLP w Łodzi planuje rewitalizację starych sadów
Powrót do korzeni – RDLP w Łodzi planuje rewitalizację starych sadów
Rewitalizacja zabytkowego sadu w Ożarowie, na terenie Nadleśnictwa Wieluń, była tematem spotkania Dyrektora RDLP w Łodzi Jacka Chudego i Dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jana Książka. To inicjatywa, która łączy troskę o przyrodę, lokalne dziedzictwo i nowoczesne podejście do ochrony różnorodności biologicznej.
Sad zajmuje niemal 2 hektary i rosną w nim stare odmiany jabłoni, grusz, śliw oraz drzewa miododajne. Rewitalizacja zakłada przywrócenie dawnych historycznych odmian – genetycznie cennych, odpornych na niekorzystne warunki pogodowe i niemal niespotykanych już w nowoczesnych uprawach sadowniczych.
Projekt ma zarówno wymiar przyrodniczy, jak i edukacyjny. Stare sady to ważny element krajobrazu kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa regionu. Leśnicy od lat wprowadzają drzewa owocowe jako tzw. domieszki biocenotyczne, które wspierają różnorodność biologiczną.
Po zakończeniu rewitalizacji sad zostanie udostępniony zwiedzającym jako uzupełnienie oferty edukacyjno-kulturowej muzeum. Planowane działania będą realizowane przy wsparciu środków zewnętrznych.