Lista aktualności Lista aktualności

XI edycja DRZEWKA ZA MAKULATURĘ

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz kolejny w akcji, podczas której można wymienić zalegającą makulaturę na sadzonki.

Organizatorami było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Eko-Region i Nadleśnictwo Bełchatów. Tegoroczna akcja była już jedenastą z kolei i wydarzenie jest już wpisane na stałe w kalendarzach mieszkańców powiatu. Zasady były proste- każdy, kto zebrał makulaturę, otrzymywał sadzonki. W zależności od tego, ile ważyły zebrane papiery, tyle sadzonek można było dostać (do 5 kg- 2 szt., powyżej 5 kg- 4 szt., powyżej 50 kg- 10 szt.).
Nadleśnictwo Bełchatów od wielu lat angażuje się we wszelkie wydarzenia, które mają charakter edukacyjny i Drzewko za makulaturę jest jednym z nich. Jest to doskonała okazja do tego, aby spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać, odpowiedzieć na pytania, czy rozwiać wątpliwości. Nadleśnictwo Bełchatów na co dzień prowadzi edukację przyrodniczo- leśną, ale najczęściej odbiorcami są grupy przedszkolne i szkolne. Podczas tego typu wydarzeń, każdy, kto ma ochotę porozmawiać z lokalnymi leśnikami, ma taką możliwość.
Nadleśnictwo Bełchatów przygotowało do rozdania 4000 szt. sadzonek takich gatunków jak: sosna zwyczajna, świerk pospolity, jodła pospolita, buk zwyczajny, dąb szypułkowy, jarząb zwyczajny, kalina koralowa, bez koralowy, wiśnia ptasia, brzoza brodawkowata. Każdy z tych gatunków ma inne wymagania i preferuje inne warunki. Podczas wydawania sadzonek leśnicy doradzali jakie gatunki będą odpowiednie do danego miejsca.
Bardzo cieszy nas fakt, że wokół nas są osoby z tak dużą świadomością ekologiczną. Tylko wspólnie troszcząc się o środowisko naturalne, możemy coś osiągnąć.