Lista aktualności Lista aktualności

Piknik Rodzinny "Czas w las" w Bełchatowie

Po raz kolejny zaprosiliśmy do wspólnego spędzenia czasu podczas Pikniku Rodzinnego "Czas w las" w Nadleśnictwie Bełchatów.

Leśnicy z bełchatowskiego nadleśnictwa przygotowali wiele atrakcji oraz zabawy dla dzieci i rodziców. Goście mogli lepiej poznać naszą lokalną przyrodę, ale także leśników, którzy zajmują się bełchatowskimi lasami.

Piknik rozpoczął się od uroczystego otwarcia leśnego placu zabaw. Inwestycja  powstała w Szkółce Leśnej i podczas pikniku pierwsze dzieci mogły z niej skorzystać.

Jedną z atrakcji był pokaz sokolniczy, podczas którego każdy mógł z bliska zobaczyć ptaki drapieżne, a sokolnik odpowiadał na wszystkie pytania i przybliżał ornitologiczny świat.

Dostępna dla wszystkich była również interaktywna ścieżka edukacyjna „Opowieści Bielika”, którą można było zwiedzić samemu lub z leśnikiem o wyznaczonych godzinach.

Rodziny mogły również wziąć udział w zabawie terenowej.  Zadanie drużyn polegało na zebraniu pieczątek, za które można było zdobyć koc piknikowy.

Na uczestników czekały również warsztaty, podczas których uczestnicy wykonywali las w słoiku oraz leśną sól do kąpieli.

Oczywiście podczas pikniku nie mogło zabraknąć dmuchańców, fotobudki, popcornu i waty cukrowej.

Podczas pikniku rozegrane zostały turnieje łucznicze dla dzieci i dorosłych. W lesie odbywał się też pokaz wielooperacyjnych maszyn leśnych- harvestera i forwadera.

W trakcie trwania pikniku wykonana została drewniana rzeźba z użyciem pilarki. Bielik, który będzie dekoracją na ścieżce "Opowieści Bielika".

Las to również zwierzyna leśna, a z nią czasami zdarzają się kolizje drogowe. Goście odwiedzali stoisko WORD oddział terenowy w Piotrkowie Trybunalskim i korzystali z symulatora dachowania.

Jeśli komuś brakowało sił to mógł przejechać się bryczką i podziwiać lasy sąsiadujące ze Szkółką.

O poczęstunek zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Bujnach Szlacheckich, za co dziękujemy!

Podczas pikniku obecni byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, strażacy z OSP w Bełchatowie, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie, „Bolące piszczele” grupa Nordic Walking Bełchatów oraz harcerze z Hufca ZHP Reduta.

O bezpieczeństwo wszystkich dbał Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, który również przeprowadzał pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia.

Razem możemy więcej!

Do zobaczenia za rok!