Lista aktualności Lista aktualności

o ekologii wiedzą wszystko

Kolejny raz spotkaliśmy się z uczniami klas trzecich szkół podstawowych, aby sprawdzić ich wiedzę ekologiczną.

Czerwiec to wyjątkowo zapracowany okres w zakresie działań związanych z edukacją przyrodniczo-leśną. Każdego tygodnia wiele klas i grup przemierza nasze ścieżki edukacyjne.
A im bliżej wakacji, tym nasilenie tych spotkań jest coraz silniejsze. Spotykamy się w lesie, w szkołach, a nawet w przyszkolnych ogródkach.

Nie mogło nas zabraknąć na organizowanym już po raz trzynasty Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Niezmiennie organizowany przez Zespół Szkolno - Gimnazjalny nr 7 w Radomsku tym razem zgromadził najlepszych uczniów z trzech szkół podstawowych.

Od dziewięciu lat formuła konkursu ma charakter plenerowy, co pozwala uczestnikom na bezpośredni kontakt ze środowiskiem naturalnym. Spotykaliśmy się już na naszych ścieżkach edukacyjnych, punktach edukacyjnych oraz większości terenów zielonych miasta Radomsko. Poprzez działania organizatorów staramy się rozbudzić ciekawość świata i wdrożyć dzieci do działań chroniących środowisko. Tym razem w Parku Solidarności zorganizowano grę terenową o przewodnim temacie "O czym szumią drzewa?. Turniej odbył się 13 czerwca 2016 r.

Wartą wspomnienia rzeczą jest fakt, że każde dziecko wychodzi z turnieju, jako zwycięzca. To sprzyja motywacji do proekologicznych postaw. Chyba największą popularnością cieszyły się w tym roku zadania związane z Kołem Fortuny oraz pytaniami związanymi z życiem świata zwierząt.

Było nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do tego fantastycznego przedsięwzięcia.