Lista aktualności Lista aktualności

Hubertus Spalski po raz szesnasty

250 myśliwych spotkało się po raz szesnasty w Spale na hubertowskim polowaniu. Łowom towarzyszyła Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, pokazy konne i kuchnia myśliwska.

Po apelu na łowy myśliwi wyruszyli na polowanie w spalskie knieje. Polowali w 13 grupach: 9 grup na zwierzynę grubą, 3 na pióro oraz jedna grupa sokolników. Efekty pasji łowieckiej można było podziwiać późnym popołudniem w centrum Spały. Na pokocie ułożono jelenie, dziki, sarny, lisy i bażanty.

Zanim jednak ogłoszono oficjalne wyniki polowania, przez Spałę przemaszerował barwny korowód św. Huberta z udziałem myśliwych, sokolników w strojach z epoki sienkiewiczowskiej, zespoły sygnalistów, hodowców psów i pocztów sztandarowych.

W centrum Spały odbywał się natomiast jarmark, na którym nabywano tradycyjne przysmaki i akcesoria myśliwskie.

W Spale po raz trzeci spotkali się hodowcy psów ras myśliwskich. Wystawcy zaprezentowali blisko 400 psów. Podczas wystawy wybierano najpiękniejszą grupę hodowlaną, psa ras polskich, psa użytkowego, najpiękniejszą parę psów, szczenię i weterana.

W niedzielny poranek tłumy gapiów podziwiały gonitwy konne na łąkach nad Pilicą. Publiczność oklaskiwała widowiskowe gonitwy, popisy grupy kaskaderskiej, powożenie bryczkami, pokazy sokolników i gonitwę za lisem.