Asset Publisher
Załatwiaj sprawy przez Internet
Skorzystaj z ePUAP – bezpłatnej platformy dzięki której zrobisz to szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.
Co to jest ePUAP?
ePUAP czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to ogólnopolska platforma teleinformatycznasłużąca do komunikacji interesantów z jednostkami administracji publicznej. Dzięki ePUAP załatwisz wiele spraw w różnych urzędach, również w RDLP w Łodzi.
Kto może skorzystać z usługi?
Aby korzystać z usług na ePUAP i podpisywać elektroniczne dokumenty, musisz potwierdzić swoją tożsamość w internecie. Możesz to zrobić na dwa sposoby:
- bezpłatnym profilem zaufanym – sprawdź, jak założyć profil zaufany,
- płatnym certyfikatem kwalifikowanym.
Jak złożyć dokumenty przez ePUAP do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi?
To bardzo proste. Obejrzyj film instruktażowy, który krok po kroku pokaże Ci jak prawidłowo złożyć dokumenty przez platformę ePUAP.
Zacznij korzystać z ePUAP - zaloguj się
Asset Publisher
Powrót do korzeni – RDLP w Łodzi planuje rewitalizację starych sadów
Powrót do korzeni – RDLP w Łodzi planuje rewitalizację starych sadów
Rewitalizacja zabytkowego sadu w Ożarowie, na terenie Nadleśnictwa Wieluń, była tematem spotkania Dyrektora RDLP w Łodzi Jacka Chudego i Dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jana Książka. To inicjatywa, która łączy troskę o przyrodę, lokalne dziedzictwo i nowoczesne podejście do ochrony różnorodności biologicznej.
Sad zajmuje niemal 2 hektary i rosną w nim stare odmiany jabłoni, grusz, śliw oraz drzewa miododajne. Rewitalizacja zakłada przywrócenie dawnych historycznych odmian – genetycznie cennych, odpornych na niekorzystne warunki pogodowe i niemal niespotykanych już w nowoczesnych uprawach sadowniczych.
Projekt ma zarówno wymiar przyrodniczy, jak i edukacyjny. Stare sady to ważny element krajobrazu kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa regionu. Leśnicy od lat wprowadzają drzewa owocowe jako tzw. domieszki biocenotyczne, które wspierają różnorodność biologiczną.
Po zakończeniu rewitalizacji sad zostanie udostępniony zwiedzającym jako uzupełnienie oferty edukacyjno-kulturowej muzeum. Planowane działania będą realizowane przy wsparciu środków zewnętrznych.