Asset Publisher Asset Publisher

Zwiedzaj Łódź drewnianym szlakiem

Nową, ciekawą grę miejską dla łodzian i turystów proponuje RDLP w Łodzi. Z bezpłatną aplikacją można zwiedzać to miasto drewnianym szlakiem.

W czerwcu wystartowała kampania #WoodsKreuje, której głównym bohaterem jest drewno. Z tej okazji powstała bezpłatna aplikacja przy pomocy, której można odbyć fascynującą wycieczkę po Łodzi. Dodatkowo w ramach #WoodsKreuje w centrum miasta stanęły oryginalne drewniane ławki.

Przy pomocy aplikacji WoodsKreuje, użytkownicy będą mieli okazję odbyć wycieczkę w głąb historii miasta, podążając nowym, drewnianym szlakiem.

Co znajduje się na tym szlaku? Ołtarz główny w Archikatedrze Łódzkiej, kultowe schody do sali kinowej w filmówce, czy tzw. domy tkaczy, to tylko niektóre z miejsc, w których pięknie zachowane lub zrekonstruowane drewniane elementy architektury lub wystroju wnętrz świadczą o bogatej historii miasta.

Wystarczy smartfon, odrobina spostrzegawczości by wypatrzeć tabliczki z kodami QR i trochę kreatywności, szczególnie tej słownej.  Najbardziej kreatywnego gracza Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi nagrodzi tygodniowym wrześniowym wyjazdem nad morze dla czterech osób.

W grę miejską można grać do końca lipca. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Android.

Więcej na temat pozyskania surowca, zadań leśników, właściwości poszczególnych gatunków drewna oraz inspiracji i ciekawostek dotyczących jedynego odnawialnego surowca naturalnego na stronie łódzkiej dyrekcji LP oraz na profilu RDLP w Łodzi.