Asset Publisher Asset Publisher

Vikings Run za nami! - Nadleśnictwo Smardzewice

W słoneczną i ciepłą sobotę 19 września 2020 roku plaża nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach oraz okoliczne lasy były areną zmagań podczas biegu ponad 500 Wikingów z całej Polski, którzy sprawdzali swoją siłę, wytrwałość i umiejętności w pokonywaniu najtrudniejszych przeciwności.
 
Bieg z przeszkodami #VikingsRun, bo tak nazywa się jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, zorganizowany został na terenie Nadleśnictwa Smardzewice. Na uczestników czekało aż czterdzieści różnorodnych przeszkód do pokonania m. in. przejścia przez ścianki klasyczne, siatkowe, stalowe konstrukcje, czołganie się pod drutem kolczastym, wciąganie na linach, bieg z workami wypełnionymi piaskiem, bieg po oponach, przejście przez błoto, rzut toporem, a także przejście ruchomym mostem na wodzie i dwukilometrowa trasa do przepłynięcia kajakiem. Vikings Run podzielono na kilka zróżnicowanych trudnościowo tras.
 
Wybierając RUN MINI trzeba było pokonać 5 km i zmierzyć się z ponad dwudziestoma przeszkodami. Trasa RUN to 10 kilometrów i ponad czterdzieści przeszkód. RUN + KAYAK to 10 kilometrów na lądzie z ponad czterdziestoma przeszkodami i 2 kilometry do pokonania kajakiem. Najwytrwalsi zmierzyli się z RUN LEGEND czyli 10 kilometrów na lądzie z ponad czterdziestoma przeszkodami i 2 kilometry do pokonania kajakiem. Na trasie RUN LEGEND koniecznością był bieg wraz z atrybutami prawdziwego Wikinga – tarczą i toporem!! Dla najmłodszych Wikingów czekała trasa specjalna RUN KIDS, składająca się z dwudziestu ciekawych przeszkód rozmieszonych na trasie jednego kilometra.
 
Na mecie na najlepszych czekały również upominki od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Nadleśnictwa Smardzewice. Dla kibiców oraz zawodników (po biegu) była to również okazja do rozmowy przy stanowisku promocyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa Smardzewice, pobranie ciekawych publikacji o lasach oraz sadzonek drzew leśnych w ramach akcji #sadziMy.