Asset Publisher Asset Publisher

V Mistrzostwa Leśników o puchar Dyrektora RDLP w Łodzi w Tenisie Stołowym

W Buczku rywalizowali najlepsi pingpongiści wśród pracowników łódzkiej dyrekcji. W klasyfikacji drużynowej V Mistrzostwa Leśników o puchar Dyrektora RDLP w Łodzi w Tenisie Stołowym zwyciężyli tenisiści z Nadleśnictwa Opoczno.

W rywalizacji udział wzięło 28 zawodników. Mecze rozgrywane były w grupach, a następnie w ramach systemu pucharowego na Hali Sportowej w Buczku.

W klasyfikacji indywidualnej kolejne miejsca zajęli:
I. Tomasz Wrzalik – Nadleśnictwo Radomsko
II. Bogusław Wojciechowski z Nadleśnictwa Opoczno
III. Arkadiusz Jaskuła z Nadleśnictwa Płock

IV. Zbigniew Grabałowski z Nadleśnictwa Piotrków
V. Andrzej Rek z Nadleśnictwa miejsce Opoczno
VI. Sławomir Lipski z biura RDLP w Łodzi
VII. Stanisław Marciniak z biura RDLP w Łodzi
VIII. Konrad Piekarski z Nadleśnictwa Piotrków

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Anna Błaszczyk z Nadleśnictwa Skierniewice, natomiast najlepszym sędzią został Kamil Prusiński z Nadleśnictwa Spała. Puchar fair-play otrzymał Zbigniew Grabałowski z Nadleśnictwa Piotrków, a nagrodę najbardziej doświadczonego zawodnika - Andrzej Rek z Nadleśnictwa Opoczno.

Najlepsi w grze podwójnej byli zawodnicy z Nadleśnictwa Opoczno (A. Rek / B. Wojciechowski), którzy w finale pokonali drużynę z Nadleśnictwa Płock (A. Jaskuła / G. Kozak). Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Piotrków (Zb. Grabałowski / K. Piekarski) po meczu z zespołem RDLP w Łodzi (S. Marciniak / S. Lipski).

Organizatorami mistrzostw były Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (Oddział w Łodzi i Koło przy N. Kolumna) oraz Nadleśnictwo Kolumna.

Najlepsi tenisiści będą reprezentowali RDLP w Łodzi na XIX Mistrzostwach Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym, które w tym roku odbędą się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.