Asset Publisher Asset Publisher

Sportowy weekend z leśnikami

Niemal 350 biegaczy startowało w majowym pikniku sportowym w lesie wiączyńskim. Każdy uczestnik, oprócz pamiątkowej „szczęśliwej” podkowy, od leśników otrzymał sadzonki sosny.

To już czwarta edycja największego pikniku sportowego w Łódzkiem, której program co roku wzbogaca się o nowe atrakcje. W niedzielę uczestnicy majówki brali udział w biegu na dystansie 10 km. Zaledwie minutę później na trasę wyruszyło 64 „kijkarzy", którzy walczyli o laury w marszu nordic walking. Organizatorzy pikniku nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy. Ponad 100 dzieci wzięła udział w specjalnie dla nich zorganizowanym biegu.

Leśnicy przygotowali 2,5 tys. sadzonek, które były atrakcją „leśnego" stoiska. Niektórzy, jak przyznawali podczas rozmów, wzięli udział w majówce tylko ze względu na możliwość odebrania drzewek i posadzenia ich w przydomowym ogródku.

Furorę robiły również leśne krzyżówki i konkursy. Dzieci wracały po kilka razy by wykonać pracę plastyczną bądź rozwiązać kolejną łamigłówkę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się leśne koło fortuny. Dzieci kręcąc kołem odpowiadały na pytania z ochrony przyrody, dotyczące roślin lub zwierząt.

Pracownicy łódzkich Lasów Państwowych już po raz drugi brali udział w majówce w lesie wiączyńskim.