Asset Publisher Asset Publisher

Relacja z Pikniku Rodzinnego "Czas w las"

W minioną sobotę leśnicy z Nadleśnictwa Bełchatów zaprosili mieszkańców Bełchatowa i okolic do spędzenia z nimi czasu podczas Pikniku Rodzinnego „Czas w las”.

Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji, zaprosiliśmy również do współpracy Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, Strażaków z PSP Bełchatów oraz OSP Bełchatów, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie, Polski Czerwony Krzyż, Harcerzy z Hufca ZHP Reduta z siedzibą w Bełchatowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Bujnach Szlacheckich, a także Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Na naszych gości czekał sokolnik, który przywiózł ze sobą ptaki drapieżne. Rzadko można obejrzeć sowę z tak bliskiej odległości, a przy okazji można było dowiedzieć się bardzo wiele ciekawostek na temat ptaków drapieżnych. Podczas gdy goście przechadzali się po szkółce leśnej między kolejnymi atrakcjami, przez cały czas rzeźbiarz tworzył dzieło sztuki z kłody osikowej. Finalnie powstała rzeźba zająca, która zostanie z nami na szkółce! Na najmłodszych czekały dmuchańce, wata cukrowa czy popcorn. Każdy kto odwiedził stoisko florystyczne, wykonywał sobie sam drewniany magnes ozdobiony roślinami zielnymi i szyszkami. 

Fani mocniejszych wrażeń brali udział w turnieju łuczniczym, który wzbudził dużo emocji. W turnieju udział był indywidualny, ale wielbiciele gier zespołowych mogli uczestniczyć w Rodzinnej Grze Terenowej. Nasza ścieżka edukacyjna przez moment zamieniła się w plac, po którym całe drużyny z mapą poszukiwały kolejnych punktów! Zwycięzcy otrzymali kosze piknikowe, natomiast na pozostałych czekały dyplomy oraz drobne nagrody pocieszenia.

Podczas pikniku mogliśmy również po raz pierwszy zaprosić wszystkich na wyremontowaną ścieżkę edukacyjną „Opowieści Bielika”. Nowe tablice wyposażone w ceramiczne figurki w kształtach zwierząt, drzew, ptaków i grzybów robią wrażenie!

Drewno jest z lasu i wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć z bliska maszyny pracujące na co dzień w lesie. Praca harvestera i forwardera robi niesamowite wrażenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i już teraz mówimy DO ZOBACZENIA ZA ROK!

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego dnia.