Asset Publisher Asset Publisher

Regionalne święto łódzkich leśników

W piątek 6 października w Łodzi odbyła się narada łódzkich leśników w ramach Regionalnych Obchodów Święta Lasu.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w zabytkowym kościele św. Józefa w Łodzi, pod przewodnictwem kapelana leśników, ks. Tomasza Bartczaka.

Narada była okazją do podsumowania rocznej pracy łódzkich leśników - W naszej RDLP mijający rok możemy uznać za trudny, uprzątnęliśmy klęskę wiatrołomów w Nadleśnictwie Opoczno, znacząco zwiększyliśmy rozmiar zadań i śmiało możemy powiedzieć, że był to udany rok. Dlatego też w roku bieżącym moim nadrzędnym celem podczas organizacji tej uroczystości było skierowanie podziękowań pracownikom Lasów Państwowych za sumiennie wykonywane obowiązków - mówił Dyrektor RDLP w Łodzi Dariusz Pieniak.

- Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie nasi poprzednicy i pracownicy, którzy odchodzą na emerytury. Obecnie mamy do czynienia z intensywną wymianą pokoleniową kadry i to dobry moment żeby dziękować poprzednikom i prosić następców o kontynuację i pamięć o misji jaką pełnią Lasy Państwowe - dodał Dyrektor RDLP w Łodzi.

Dyrektor podziękował również instytucjom współpracującym z leśnikami za wsparcie i udzieloną pomoc.

W święcie uczestniczyli Paweł Sałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, senator Ryszard Bonisławski, posłowie Anna Milczanowska, Dariusz Bąk oraz Robert Telus a także Zbigniew Rau, wojewoda łódzki.

Podczas uroczystości wręczono kordelasy, medale i odznaczenia: „Kordelasa Leśnika Polskiego” nadał Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi; Medale za Długoletnią Służbę; Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska”; Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, wręczono również odznaczenia Związkowe i nagrody Dyrektora RDLP w Łodzi.