Asset Publisher Asset Publisher

Zapasy dla leśnych zwierząt

Przedszkolaki ze skierniewickiej 3 i 8 zebrały blisko 250 kg kasztanów dla leśnych zwierząt!

W minionych tygodniach podopieczni Przedszkola nr 3 oraz Przedszkola nr 8 w Skierniewicach włączyli się w akcję zbierania kasztanów - tym razem nie po to, by tworzyć z nich sympatyczne ludziki, ale by leśne zwierzęta miały co jeść zimą! Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Skierniewice dzieciaki doskonale wiedzą, że kasztany są przysmakiem wielu dzikich zwierząt, przede wszystkim danieli, ale również jeleni czy dzików.

Przedszkolaki z rodzicami zebrały ogromną ilość kasztanów - łącznie blisko 250 kg! Za co serdecznie dziękujemy! Zebrane smakołyki pomogą naszym leśnym przyjaciołom przetrwać zimę.

Po co dokarmiać?

Mroźna i śnieżna zima jest trudnym czasem dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają im dostęp do naturalnego pokarmu i wody, dlatego leśnicy wspólnie z myśliwymi i lokalnymi placówkami edukacyjnymi pomagają zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Karma podawana jest w stałych punktach dokarmiania, takich jak paśniki i buchtowiska. Niezależnie od prognoz meteorologów, którzy przewidują łagodną zimę - zapasy trzeba przygotować.

Lasy Państwowe na dokarmianie zwierząt leśnych w okresie zimowym przeznaczają ok. 6 mln zł.

Więcej o dokarmianiu zwierząt zimą przeczytasz tu: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/dokarmianie-zwierzat-zima-potrzeba-czy-fanaberia

 

Zebrane kasztany przekazane Nadleśnictwu w skrzynkach.