Asset Publisher Asset Publisher

Krwiodawcy.EOP razem z Nadleśnictwem Opoczno

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie 12 grudnia 2020 r. odbyła się akcja Operacja Komar, czyli zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi, Krwiodawcy.EOP.
 
Nadleśnictwo Opoczno włączyło się w tę akcję poprzez przekazanie organizatorom akcji 30 choinek bożonarodzeniowych, które na to wydarzenie zostały pozyskane z plantacji choinek znajdującej w leśnictwie Sitowa. Wraz ze świątecznym drzewkiem honorowi dawcy krwi otrzymali ekologiczną bombkę z logiem Nadleśnictwa, która idealnie przystroi choinkę.
Przypominamy, że plantacja choinek to specjalna powierzchnia, która od początku zakładana jest z przeznaczeniem na sprzedaż drzewek. Zazwyczaj są to miejsca, w których trudno docelowo wyhodować las. Leśnicy hodują na plantacjach drzewka do wieku około 7 - 8 lat, gdy osiągną wysokość 3 – 3,5 m. 
 
Cieszymy się, że leśnicy z Opoczna mogli w taki sposób docenić krwiodawców, którzy przekazują cząstkę siebie drugiemu człowiekowi. Uważamy, że oddawanie krwi jest zawsze, a w obecnych czasach szczególnie szlachetnym czynem.
 
Razem możemy więcej - ODDAJ KREW POD CHOINKĘ 2020

Krwi nie da się kupić, a krew to dar życia, dlatego leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi chcą zachęcić do oddawania krwi i wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zaprosić do udziału w akcji ODDAJ KREW POD CHOINKĘ - w poniedziałek, 21 grudnia przed Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Franciszkańskiej 17/25 od godz. 7:00 do 15:30. Na wszystkich Dawców czekają pachnące, świąteczne drzewka z Nadleśnictwa Łąck oraz eko bombki! Dodatkowo wylosujemy 20 osób, które otrzymają oryginalną, szytą w Polsce maskotkę bociana czarnego, która promuje projekt „Bociany Czarne Online”.

Widzimy się w poniedziałek – 21 grudnia!

#oddajkrewpodchoinkę2020 #darżycia #leśnicypomagają