Asset Publisher Asset Publisher

Osiedle dla jeży w leśnictwie Babsk

Wspólnie z Firmą LOTTE Wedel sp. z o. o. uruchomiliśmy w ubiegłym roku punkt odpoczynku turysty przy siedzibie nadleśnictwa, którego główną atrakcją jest hotel dla owadów. Wynikiem tegorocznego wspólnego projektu jest Osiedle dla jeży, które znajduje się się w punkcie edukacyjnym w leśnictwie Babsk.

W związku z zawartą umową darowizny z Firmą LOTTE Wedel sp. z o. o. w ramach konkursu „Wedel Od Serca”, Nadleśnictwo Skierniewice zrealizowało projekt przyrodniczy, w efekcie którego powstało osiedle dla jeży, gdzie zwierzęta te mogą bezpiecznie zimować.

Osiedle wyposażone jest w konstrukcję stanowiącą schronienie dla jeży w okresie snu zimowego (wykonaną z prętów żebrowanych, siatki zgrzewanej oraz maty wiklinowej) oraz w drobną infrastrukturę turystyczno-edukacyjną: tablicę edukacyjną, drewnianą ławkę z oparciem, kosz na śmieci, domki dla jeży oraz figurki ogrodowe. Z zakupionych materiałów nadleśnictwo własnym potencjałem wykonało konstrukcję stanowiącą osiedle dla jeży.

Cały obiekt znajduje się w punkcie edukacyjnym nadleśnictwa w leśnictwie Babsk i wspomagać będzie codzienne działania edukacji przyrodniczo-leśnej.