Asset Publisher Asset Publisher

Miejsca odpoczynku w leśnictwie Grabina

Nadleśnictwo Skierniewice postawiło nowe ławki i kosze na śmieci na jednej z najchętniej uczęszczanych ścieżek Puszczy Bolimowskiej.

Puszcza Bolimowska jest największym kompleksem leśnym Nadleśnictwa Skierniewice. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo miasta – Skierniewic, obszar ten jest intensywnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak też przyjezdnych gości.

W części puszczy znajdującej się w obszarze działania naszego nadleśnictwa wytyczonych jest kilkanaście szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych, trasy biegowe oraz szlak konny czy ścieżka historyczna.

Każdego dnia można tutaj spotkać wiele osób korzystających z lasu. Najczęściej są to spacerowicze, biegacze, ludzie uprawiający nordic walking czy jeżdżący rowerami.

Leśniczy leśnictwa Grabina, obserwując tak wysokie zainteresowanie obszarami leśnymi terenu którym się opiekuje, wyszedł ze społeczną inicjatywą. Jej efektem jest postawienie 10 kompletów ławek i koszy na śmieci w najchętniej odwiedzanym fragmencie lasu.

Na odcinku blisko 3 km od wejścia do lasu przy osiedlu Widok, aż do granicy leśnictwa Grabina i Łasieczniki wszyscy bywalcy skierniewickich lasów będą mogli odpocząć w pięknych okolicznościach leśnej przyrody.