Asset Publisher Asset Publisher

Łódzcy leśnicy w hołdzie niepodległej

16 listopada łódzcy leśnicy w ramach Święta Lasu uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie było również okazją do podsumowania kolejnego roku pracy i podziękowania leśnikom, instytucjom i firmom współpracującym z LP.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w zabytkowym kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz św. Wawrzyńca Męczennika w Pabianicach – jednej z najstarszych świątyń rzymskokatolickich w archidiecezji łódzkiej.

Po mszy leśnicy i goście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości a następnie wzięli udział w Święcie Lasu.

Dariusz Pieniak, dyrektor RDLP w Łodzi podsumował rocznicowe działania łódzkich leśników. Przypomniał czerwcowy zjazd Leśnej Komisji Kombatanckiej i ogólnopolską konferencję „Wkład leśników w czyn niepodległościowy”, która odbywała się w Spale pod patronatem narodowym Prezydenta Andrzeja Dudy oraz wrześniowe sadzenie „Dębu Niepodległości” przez Parę Prezydencką. W listopadzie ważna dla każdego Polaka rocznicę leśnicy z RDLP w Łodzi świętowali również w Nadleśnictwach Radziwiłłów, Piotrków i w Łodzi wspólnie z Wojewodą Łódzkim. Podczas wystąpienia Dyrektora goście obejrzeli fotoreportaż z tegorocznych rocznicowych uroczystości.

Pan Dyrektor podsumował również rok pracy, przytaczając najważniejsze osiągnięcia. „Nasza praca opiera się na trzech filarach – człowiek, gospodarka i przyroda. Niełatwo jest te zadania pogodzić bo często są przeciwstawne. Dzisiaj jest czas na to by podsumować nasze osiągnięcia w minionym roku i oczywiście we właściwy sposób podziękować załodze.”

Za wkład w rozwój leśnictwa, wzorowe wykonywanie obowiązków, zasługi dla ochrony środowiska oraz pracy na rzecz związków zawodowych, wręczono odznaczenia i kordelasy. Dyrektor wręczył również ustanowioną w ubiegłym roku, specjalną nagrodę w postaci statuetki bielika – podziękowanie za współpracę, wsparcie i życzliwość.

„Dzięki naszym ludziom Lasy Państwowe rozwijają się, pomnażamy zasoby, gwarantujemy przyrodnicze bezpieczeństwo a to wszystko dzięki wolnemu i bezpiecznemu państwu, o które wszyscy z troską musimy dbać” – podsumował Dyrektor.