Asset Publisher Asset Publisher

LAS PEŁEN ENERGII

40 tys. młodych sosen i dębów posadzono przez sześć dni w ramach akcji „Las pełen energii”.

„Las pełen energii" to wspólna akcja przeprowadzona przez PGE Dystrybucja S.A. (oddział: Łódź-Miasto i Łódź-Teren) oraz regionalne dyrekcje Lasów Państwowych w ramach CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu. Sadząc "Lasy pełne energii", leśnicy i energetycy włączyli się aktywnie w obchody Światowego Dnia Ziemi.

Nowe drzewa posadzili uczniowie gimnazjów, szkół średnich, podopieczni przedszkoli, leśnicy, pracownicy PGE i samorządowcy. Najmłodsi ekolodzy liczyli sobie po cztery lata i „Las pełen energii" sadzili wspólnie z rodzicami. W akcję zaangażowano również dzieci z domu dziecka i świetlicy środowiskowej.

W wydarzeniu udział wzięło ok. 700 osób, którzy sadzili drzewa na terenie nadleśnictw: Gidle (RDLP Katowice), Skierniewice, Smardzewice, Kolumna, Grotniki i Kutno (RDLP Łódź).

Sadzenie drzew to najchętniej wybierana forma aktywności ekologicznej, z której korzystają również studenci. Najpopularniejszą w kraju akcją sadzenia przez nich drzew jest „Las Erasmusa". Już wkrótce stypendyści zagraniczni przebywający w Polsce, wspólnie z polskimi studentami, zasadzą las również na terenie RDLP w Łodzi.