Asset Publisher Asset Publisher

Bezpieczniej w lesie - kody QR w N. Opoczno

Opoczyńscy leśnicy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób odwiedzających lasy, chcą, aby turyści czuli się w lesie bezpiecznie. Istniejące tablice informacyjne znajdujące się na terenie Nadleśnictwa Opoczno m.in. na leśnych ścieżkach edukacyjnych, miejscach postoju pojazdów, miejscach pamięci i kultu, zostały wyposażone w dodatkowe informacje mające podnieść komfort wypoczynku w naszych lasach. 

Turyści zwiedzający lasy Nadleśnictwa Opoczno przy pomocy posiadanego przy sobie telefonu komórkowego mogą błyskawicznie uzyskać informacje o precyzyjnej lokalizacji obiektów turystycznych, a tym samym swoim położeniu. Na tablicach z regulaminem obiektów oraz tablicach informacyjnych zostały przyklejone żółte naklejki ze specjalnym kodem QR z informacją ułatwiającą wezwanie pomocy w nagłym wypadku lub zgubienia się w lesie.

Dzięki kodowi turysta w łatwy sposób otrzymuje informacje o usytuowaniu obiektu, możliwościach dojazdu, wyposażeniu, a także okolicznych atrakcjach turystycznych. W przypadku zgubienia się turysta może służbom ratunkowym udostępnić swoją lokalizację lub też podać dokładnie współrzędne geograficzne. 

Kod QR przekierowuje także na serwis Czaswlas.pl przedstawiający ofertę turystyczną Lasów Państwowych. Czaswlas.pl to elastyczne i wygodne narzędzie, dzięki któremu zaplanujesz ciekawy, bezpieczny i dostosowany do potrzeb weekend i urlop, wybierzesz miejsce na wycieczkę i wakacje. Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.

Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu, zostały przygotowane „Pomysły na wyprawy”. Są to plany weekendowych wypraw z wykorzystaniem obiektów dostępnych w portalu czaswlas.pl. Każda z wypraw, została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

Kwadratowy dwuwymiarowy znacznik pozwala na dokładne oszacowanie odległości do najbliższej miejscowości, a także leśniczówki ze względu na to, że turysta przekierowywany jest również do aplikacji Google Maps, dzięki której może wyznaczyć trasę do dowolnego punktu na mapie Polski.

Aby móc zeskanować kod QR, potrzebujesz urządzenia mobilnego wyposażonego w aparat fotograficzny z zainstalowaną aplikacją umożliwiająca ich odczytywanie, a także dostęp do Internetu.

Zapraszamy i życzymy udanych wypraw!