Asset Publisher Asset Publisher

I RUNda Żubra za nami - N. Spała

Spalski duch sportu!

30 maja w Spale odbyło się wydarzenie sportowe pn. „I RUNda Żubra”, w którego organizacji pomagało również nasze Nadleśnictwo Spała.

Wydarzenie cieszyło się niebywałą frekwencją!

Uczestnicy zmierzyli swoje siły na dwóch dystansach 5 i 21 km, w dwóch dyscyplinach, tj. bieganie i Nordic Walking. Bieg nie należał do najłatwiejszych, ale trudy rekompensowała wyjątkowo malownicza trasa – przebiegała w 90 % po terenach leśnych zarządzanych przez Nadleśnictwa Spała. Wiodła po różnorodnym podłożu, od ścieżek spacerowych i szutrowych, po leśne dukty. Jesteśmy przekonani, że tereny zielone Spały zachwyciły uczestników i przekonały do częstszych wizyt w tych stronach.

Dzięki za Wasze liczne uczestnictwo – leśnicy na stanowisku informacyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa nie nudzili się ani chwili, choć w biegu udziału nie brali;)! Na najmłodszych czekały u nas konkursy oraz gry plenerowe, a w nagrodę upominki!

Bieg RUNda Żubra powstał z miłości do biegania w terenie, dla promocji Spalskich Lasów i gminy Inowłódz. Organizatorzy są eko – na biegu ograniczają zużycie opakowań plastikowych i zapraszają nie tylko na bieg, ale także na stanowiska edukacyjne czekające w miasteczku biegowym.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ORGANIZATOROM!

Więcej informacji o biegu znajdziecie na stronie:http://rundazubra.pl/ i facebooku: https://www.facebook.com/RUNda-%C5%BBubra-101811138095316