Asset Publisher Asset Publisher

Hubertus Spalski

Hubertus Spalski to największa otwarta impreza myśliwska i jeździecka w Polsce.
Jak co roku współorganizatorem wydarzenia były Lasy Państwowe!  Tegoroczny Hubertus Spalski został objęty patronatem honorowym przez Sekretarza Stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edwarda Siarkę, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicę oraz Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka.

W weekend 16-17 października 2021 r. Spała i okolice tętniły siłą hubertowskich tradycji. Jak co roku, oprócz uroczystego polowania, w sobotę w centrum Spały odbył się Jarmark Hubertowski. Setki osób spacerowały wśród kramów z akcesoriami łowieckimi, ale też wyrobami regionalnymi w szczególności z kategorii kulinarnych! Nie  zabrakło zdrowej żywności z polskich lasów. Lasy Państwowe pod hasłem „Oswajamy dziczyznę!” przygotowały dla uczestników wydarzenia 2 000 porcji dzikiej zupy pachnącej spalskimi grzybami!

Nie mogło zabraknąć także naszego stanowiska promocyjno-edukacyjnego. Tym razem skupiliśmy się na temacie grzybów i bardzo popularnego wśród gości imprezy – grzybobrania! Podczas Hubertusa obalaliśmy mity związane z grzybami, przypominaliśmy kilka ważnych zasad ich zbierania, ale też podpowiadaliśmy co zrobić, gdy zgubimy się podczas leśnych wędrówek w ich poszukiwaniu.  Jak zawsze nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych! Na Hubertusie Spalskim można było spotkać bociana czarnego i zrobić sobie z nim zdjęcie lub spróbować swoich sił w zakręconym kole fortuny.

Dla fanów historii i nie tylko, Lasy Państwowe wydały publikację „Hubertus Spalski”, z której między innymi można dowiedzieć się jak to się stało, że mała miejscowość w centrum Polski, stała się sercem myśliwskiej tradycji? O klimacie Spały trzeba przekonać się samemu, dlatego już dzisiaj – zapraszamy za rok i dziękujemy, że tak licznie byliście z nami, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, podczas Jeździeckiego Hubertusa Spalskiego!