Asset Publisher Asset Publisher

Festiwal Światła w Łodzi

W dniach 24-26 września 2021 Łódź rozświetlą kolorowe projekcje i iluminacje, a ulice wypełnią się dźwiękami muzyki.

Tematem tegorocznej edycji są POŁĄCZENIA – a wśród festiwalowych propozycji znalazła się projekcja pt. „Connect: Arte Naturae” duetu artystycznego Gross & Epsztein – widowisko audiowizualne opowiadające o ponownym połączeniu człowieka z naturą. Mapping zostanie zaprezentowany na kościele pw. św. Teresy i św. Jana Bosko przy Rondzie Solidarności (w bezpośrednim sąsiedztwie biura RDLP w Łodzi). W piątek i sobotę o godz. 20:00 i 21:00 pokaz mappingu uświetni energetyczny spektakl taneczny Art Color Ballet. Przez cały weekend w godz. 20:00-24:00 czeka nas moc atrakcji: pokazy filmowe, taneczne, a także zachwycające iluminacje zieleni w Parkach Staszica i Sienkiewicza oraz pasażu Rubinsteina.

Light.Move.Festival. na przełomie lat zdobył uznanie łodzian oraz liczne nagrody. To impreza znana w całej Polsce i licznie naśladowana w innych miastach. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest od 11 lat Fundacja Lux Pro Monumentis należąca do sektora pozarządowego. Działa i realizuje swoje cele dzięki Partnerom, Sponsorom, darowiznom. Ze względu na to, że co roku Festiwal Światła cieszy się ogromną popularnością wśród łodzian, a także kilkukrotnie zdobył nagrodę „Najlepszego produktu turystycznego” decyzją Kapituły Krajowej Organizacji Turystycznej, postanowiliśmy się włączyć w jego organizację w roli Partnera.

Wydarzenia festiwalowe adresowane są do wszystkich, zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych, którzy zafascynowani działaniami artystycznymi, odwiedzają i poznają woj. łódzkie podczas kolejnych edycji LMF. Projekcje festiwalu ogląda każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób – w 2019 r. organizatorzy określili frekwencję festiwalu na poziomie 850 tys. osób!

Edycja 2021 szuka nowatorskich rozwiązań adekwatnych do obecnej sytuacji. Czas pandemii paradoksalnie stał się dla nas źródłem wiedzy i inspiracji. Dbając o bezpieczeństwo widzów, teren festiwalowy jest bardziej rozległy niż w poprzednich latach, nadal skupiając się na Śródmieściu. Dodatkowo część atrakcji programowych będzie relacjonowana online.

Zapraszamy Was serdecznie – program i mapkę Festiwalu znajdziecie tu:  bit.ly/LMF2021_program_A4  
 Sprawdźcie jak odnaleźć się na LMF:
• Zmiany w organizacji ruchu: bit.ly/LMF_ruch

Więcej o widowisku „Connect: Arte Naturae”

Widowisko audiowizualne obejmujące światło, kolor, dźwięk i taniec. Mapping na monumentalnym Kościele Św. Teresy uświetni spektakl taneczny Art Color Ballet, odbywający się w piątek i sobotę o 20:00 i 21:00. „Connect: Arte Naturae” to 5-minutowy fresk przedstawiający żyjącą Ziemię, która ponownie łączy ludzi i naturę. Światło wschodzi budząc mikroorganizmy i elementy morskie. Następnie rośliny, reprezentowane przez alegorie pór roku i boginie Natury, przejmują kontrolę i łączą się z ludźmi. Finalnie wszystko łączy się w równowadze między człowiekiem a naturą, gdzie każdy rozwija się w symbiozie ze swoim środowiskiem. Źródło: https://www.lmf.com.pl