Asset Publisher Asset Publisher

DRZEWO WOLNOŚCI W ŁODZI

Już trzeci „Dąb Wolności” rośnie w Łodzi. Trzymetrowe drzewo zasadził prezydent Bronisław Komorowski.

 

Prezydentowi towarzyszyli Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Włodzimierz Nykiel, rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Janusz Witkowski, zastępca dyrektora RDLP w Łodzi.

Łódzki dąb rośnie niedaleko Ronda „Solidarności" oraz nowoczesnego budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu nawiązał do lokalizacji dębu, gdzie historia spotyka się ze współczesnością oraz zmian jakie zaszły w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce. Prezydent zaznaczył, że dzięki obecności leśników zasadzone przed uczelnią drzewo będzie pod fachową opieką.

Podczas pobytu w Łodzi prezydent odwiedził również Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, w którym prowadzona jest działalność w zakresie popularyzowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa miasta.

Na terenie RDLP w Łodzi posadzone zostaną jeszcze trzy kolejne „Dęby Wolności". W Wieluniu – mieście, w którym 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa, w Spale podczas Dożynek Prezydenckich 21 września oraz w Strykowie, gdzie krzyżują się autostrady.