Asset Publisher Asset Publisher

Relacja z XIII Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z XIII Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej w Spale.

Dzień pierwszy XIII Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej

Rozpoczęcie mistrzostw w COS-OPO w Spale było skromne i krótkie ze względu na panującą pandemię. Każdy z zawodników po 2 latach braku tych rozgrywek przystąpił do turnieju pełny koncentracji i nadziei na sukcesy.  Zawodnicy 18 drużyn z DGLP i wszystkich RDLP weszli na boisko z pozytywnymi emocjami i energią. Okazała prezentacja poszczególnych zespołów z jednostek Lasów Państwowych zakończyła się ogromnymi brawami.
Mistrzostwa jako gospodarz otworzył Pan Paweł Bodzioch – Zastępca Dyrektora, Dyrektor RDLP w Łodzi ds. Ekonomicznych. Życzenia sukcesów dla zawodników podczas przemówień złożyli ponadto Pan Marcin Cichowicz – Naczelnik Wydziału Administracji, Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy w Leśnictwie z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz Waldemar Wendrowski – Dyrektor COS-OPO w Spale i jego Zastępca Pan Dariusz Świderski. Podczas otwarcia zawodników dopingowały dziewczyny z Pracowni Artystycznej SimaRe "Edukacja przez Sztukę".

Rozgrywki w grupach eliminacyjnych przebiegały sprawnie. Bardzo zacięte pojedynki stoczyły drużyny: RDLP Wrocław i RDLP Gdańsk; RDLP Szczecin z RDLP Lublin oraz RDLP Gdańsk i RDLP Warszawa, gdzie zwycięzcami okazały się drużyny z Wrocławia, Gdańska i Szczecina.  
Zawodnicy po pierwszym dniu podkreślali bardzo dobrą pracę sędziów.  
Kibice zaczęli ogłaszać swoje typy do pierwszej czwórki mistrzostw. W gronie wymienianych zespołów, dzięki dobrej dyspozycji siatkarskiej, znalazły się drużyny z RDLP w Białymstoku, Lublinie, Szczecinie i w Toruniu.
Natomiast najgoręcej do gry zachęcali kibice z Krakowa.

Dzień drugi XIII Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej

To bardzo ważny dzień dla zawodników i drużyn, w którym wyłonione zostały zespoły z grup do pierwszej ósemki mistrzostw.
Emocje się zwiększyły. Nadeszła kolejna faza rozgrywek. I tu niespodzianka.
Doszło do starcia dwóch faworytów – niestety trafili na siebie w tej fazie rozgrywek. Wspaniałe zwycięstwo odniosła drużyna z Lublina nad leśnikami z Białegostoku. Bardzo zacięta walka na punkty rozegrała się w 2. secie pomiędzy Łodzią a Krosnem, z której zwycięsko wyszli leśnicy z Krosna.
Do widowiskowych meczów należy zaliczyć konfrontację RDLP Poznań z RDLP  Białystok, gdzie w tie-breaku wygrała drużyna z Wielkopolski.
Na tym etapie zdecydowanie wyróżniała się ekipa z grodu Kopernika. Zawodnicy zaczęli już typować pretendenta do MVP i najlepszej drużyny mistrzostw. Poziom meczów rósł. Niektóre mecze rozgrywane są już na poziomie II/III ligi siatkówki! Można zauważyć, że drużyny zaliczane do faworytów przygotowane są taktycznie i fizycznie.

Trzeci dzień  XIII Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej

To jest ostatni dzień rozgrywek. W pojedynkach półfinałowych grały drużyny Lublin – Wrocław oraz Toruń – Szczecin. Były to niezwykle widowiskowe pojedynki.
O awansie do finału drużyny z Torunia zadecydowała walka na punkty w 2. secie, a następnie tie-breaku. Drużyna z Wrocławia pokonała ekipę z Lublina, która również wysoko postawiła poprzeczkę i broniła swojego pola jak twierdzy.
Walka o 3. miejsce rozegrała się pomiędzy RDLP Lublin i Szczecin. Wygrała drużyna z RDLP w Szczecinie, która w pełni zasłużyła na brązowy medal.
Finał wygrała drużyna z grodu Kopernika, broniąc tym samym tytułu Mistrzów.
Pojedynki leśnych siatkarzy uświetnił występ grupy Cheerleaders Bełchatów. Drużyna PGE Skra Bełchatów przekazała również pakiety upominków, które zostały rozlosowane podczas wieczornej kolacji.

Wszystkie drużyny i osoby wyróżnione odebrały statuetki, dyplomy i medale z rąk Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi – Dariusza Pieniaka, Marcina Cichowicza – Naczelnika Wydziału Administracji, Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy w Leśnictwie z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz Pawła Bodziocha – Dyrektora RDLP w Łodzi ds. Ekonomicznych. Swoją obecnością zaszczycili nas także Zastępca Dyrektora COS-OPO Pan Dariusz Świderski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Spała zaangażowanego w organizację zawodów – Pan Jacek Wójtowicz oraz sędziowie – zespół pod przewodnictwem Jakuba Wlaźlika.
Mistrzostwa jako gospodarz zamknął Pan Dariusz Pieniak.

Przez cały trzeci dzień XIII Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej trwała zbiórka fundacji Herosi, pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi. Leśnicy wsparli cele fundacji kwotą 3080 zł! Zbiórkę przeprowadziła Prezes Fundacji Małgorzata Dutkiewicz z wolontariuszką Katarzyną Kotowską. Fundacja Herosi nie jest przypadkowa – współpracuje z reprezentacją polskich siatkarzy. Zawodnicy oraz trenerzy odwiedzają podopiecznych fundacji leczących się na oddziale onkologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, przekazują siatkarskie gadżety na licytacje oraz użyczają swojego wizerunku w Charytatywnym Kalendarzu Fundacji Herosi, z którego całkowity zysk przeznaczany jest na zakup sprzętu medycznego.

Dziękujemy wszystkim za udział w XIII Mistrzostwach Leśników w Piłce Siatkowej i sportową rywalizację. Cieszymy się, że do Spały przyjechały wszystkie drużyny z RDLP oraz DGLP. Rozgrywane mecze były na wysokim poziomie, dlatego chcielibyśmy wyrazić słowa uznania dla zawodników za przygotowanie do tych mistrzostw!

Dziękujemy również Panu Dyrektorowi COS – Waldemarowi Wendrowskiemu – za tak profesjonalne przyjęcie leśników. Podziękowania należą się również wszystkim pracownikom Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, a także sędziom, sztabowi organizacyjnemu i obsłudze zawodów za organizację tego turnieju oraz publiczności za gorący doping. Jesteśmy wdzięczni również za to, że charytatywnie w trakcie zawodów wsparliście Państwo fundację Herosi.

Mamy nadzieję, że będą mieli Państwo miłe wspomnienia z pobytu w łódzkiej dyrekcji.

Przedstawiamy szczegółowe wyniki XIII Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej:
1 miejsce – drużyna z RDLP w Toruniu
2 miejsce – drużyna z RDLP we Wrocławiu
3 miejsce – drużyna z RDLP w Szczecinie
4 miejsce – drużyna z RDLP w Lublinie
5 miejsce – drużyna z RDLP w Krośnie
6 miejsce – drużyna z RDLP w Białymstoku
7 miejsce ¬– drużyna z RDLP w Poznaniu
8 miejsce – drużyna z RDLP w Łodzi
9 miejsce – drużyna z RDLP w Katowicach
10 miejsce – drużyna z RDLP w Szczecinku

Nagrody indywidualne nadane decyzją sędziów:

Najlepsza Zawodniczka – Anna Bodys z RDLP w Szczecinie.
Najlepszy Atakujący – Marcin Wilk z RDLP we Wrocławiu.
Najlepszy Przyjmujący – Witold Harbatowski z RDLP we Wrocławiu.
Najlepszy Rozgrywający – Przemysław Kubów z RDLP w Lublinie.
Najlepszy Blokujący – Seweryn Ziółkowski z RDLP w Toruniu.
Najbardziej Wartościowy Zawodnik – Denys Marchenko z RDLP w Toruniu.
Nagroda Fair Play – drużyna z RDLP w Warszawie.
Nagrody specjalne ufundowane przez Waleriana Żyndula, wieloletniego reprezentanta drużyny DGLP dla:
najstarszego zawodnika rozgrywek — Adama Kośmieji
najmłodszego zawodnika — Macieja Żurka

Bardzo dziękujemy wszystkim Regionalnym Dyrekcjom Lasów Państwowych i Dyrekcji Generalnej LP za wzięcie udziału w XIII Mistrzostwach Leśników w Spale.
Gratulujemy wszystkim drużynom!

Następnym razem widzimy się w Krakowie – podczas XIV Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej.

Więcej zdjęć wkrótce :)