Asset Publisher Asset Publisher

Ptasie Noce za nami

Trzy majowe soboty Nadleśnictwo Smardzewice (RDLP w Łodzi), dzięki dofinansowaniu CILP, realizowało cykl wydarzeń pod nazwą "Ptasie Noce", które wpisują się w misję edukacji leśnej społeczeństwa.

Spotkania odbywały się na terenie Szkółki Leśnej w Iłkach. Naszym celem było zaprezentowanie uczestnikom gatunków ptaków występujących w okolicznych lasach, a które można usłyszeć w porze wieczornej, nocnej i porannej. Przy identyfikowaniu głosów pomagali ornitolodzy, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i udzielali wyczerpujących odpowiedzi nawet na najbardziej oryginalne pytania.

Każde ze spotkań cieszyło się ogromną popularnością, za co bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami!

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 110 uczestników w różnym wieku. Podczas każdego ze spotkań dla wszystkich udostępnione były koce i leżaki. Nie obyło się także bez ogniska i wspólnego posiłku.

Przed nami kolejne wydarzenia z leśnikami - w Nadleśncitwie Smardzewice czeka nas nocne kino plenerowe, a w Bełchatowie wydarzenie pod tajemniczą nazwą "Noc ciemna" - śledźcie nasze strony i profile w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/LasyPanstwoweLodz/