Lista aktualności Lista aktualności

Wandale nie odpuszczają... Ale muszą liczyć się z konsekwencjami!

W nocy z 29 na 30 maja dewastacji uległo jedno z nowych miejsc postoju pojazdów. Sprawcę udało się namierzyć!

Na przełomie 2019 i 2020 roku Nadleśnictwo Skierniewice udostępniło społeczeństwu cztery nowe miejsca, w których można bezpiecznie i legalnie zaparkować samochód, zanim wejdziemy do lasu. Dwa z nich znajdują się przy drodze Skierniewice-Bolimów (teren leśnictwa Kaczew), jeden przy drodze Skierniewice-Huta Zawadzka (teren leśnictwa Staropol) oraz jeden na odcinku drogi asfaltowej należącej do nadleśnictwa z Rudy do Kamiona. 

Teren Puszczy Bolimowskiej chętnie odwiedzają nie tylko skierniewiczanie, ale i  mieszkańcy pobliskich miejscowości. Na licznych szlakach spotkać można osoby aktywnie korzystające z lasu, grzybiarzy czy po prostu miłośników przyrody, którym las daje chwilę wytchnienia, uspokaja, inspiruje… Bardzo nas to cieszy.

Nowo powstałe miejsca postojowe miały zagwarantować ludziom łatwiejszy dostęp do lasu oraz ograniczyć wjeżdżanie samochodami do lasu. Nie wszyscy jednak rozumieją tę ideę i starają się zniszczyć nasze wspólne dobro.

Nie tak dawno Nadleśnictwo informowało o aktach wandalizmu, polegających na niszczeniu nawierzchni przez użytkowników kładów. Teraz nieznani sprawcy dokonali kradzieży części ogrodzenia w jednym z miejsc postojowych przy drodze Skierniewice-Bolimów. Nadleśnictwo przekazało na policję nagranie z fotopułapek.

Po udostępnieniu przez Straż Leśną Nadleśnictwa Skierniewice posiadanych informacji operacyjnych, dotyczących kradzieży części ogrodzenia do KMP w Skierniewicach, policjanci z wydziału dochodzeniowego w wyniku prowadzonych czynności ustalili sprawcę kradzieży.

Po dokonanym przeszukaniu w miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych ujawniono i odzyskano w dniu 24 czerwca br. całość elementów skradzionego ogrodzenia. Tego samego dnia policja przekazała Straży Leśnej odzyskaną własność.