Lista aktualności Lista aktualności

Szczęśliwa piątka dla łódzkich tenisistów

W dniach 14 - 17 listopada, odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Leśników w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa, zakończyły się najlepszym jak dotąd wynikiem łódzkiej drużyny, która zajęła piąte miejsce.

W sportowych zmaganiach, które w tym roku odbyły się na terenie RDLP Radom, w nadleśnictwie Daleszyce, wzięło udział ponad stu dwudziestu zawodników z 14 regionalnych dyrekcji LP oraz pracownicy z 4 Biur Urządzania Lasu i GL.

Najlepszym zawodnikiem XIX Mistrzostw okazał się „po raz trzeci” Andrzej Świerczek z RDLP w Szczecinku, drugie miejsce zajął Sebastian Rosołowski, również ze szczecineckiej dyrekcji, natomiast trzecie miejsce wywalczył najlepszy łódzki zawodnik i kapitan drużyny Tomasz Wrzalik z Nadleśnictwa Radomsko.

W kategorii kobiet łódzką dyrekcję reprezentowały Anna Błaszczyk z Nadleśnictwa Skierniewice i Katarzyna Tambor Wlazły z Nadleśnictwa Złoczew, które wzmocniły drużynę i po zaciętych pojedynkach przy stole, przyczyniły się do bardzo dobrego wyniku drużyny.

W grach podwójnych zwyciężyli Błażej i Krzysztof Gola z RDLP w Radomiu, natomiast drugie miejsce zajęli Ryszard Kulak i Edward Tereszyn z RDLP we Wrocławiu. Trzecie miejsce wywalczyli również reprezentanci z RDLP Radom: Tomasz Sobczyk oraz z Tomasz Stachera, którzy po zaciętej walce pokonali łódzką drużynę deblową w składzie Tomasz Wrzalik i Arkadiusz Jaskuła z Nadleśnictwa Płock, która ostatecznie zajęła IV miejsce.

W kadrze kierowniczej reprezentowali nas Paweł Bodzioch Dyrektor ZUP LP w Łodzi oraz Sławomir Lipski Naczelnik Wydziału Kontroli, który zakończył rywalizację w tej kategorii na III miejscu.

Najlepszą drużyną po raz kolejny okazali się zawodnicy z RDLP w Szczecinku, drugie miejsce zajęła drużyna RDLP w Radomiu, natomiast trzecie miejsce przypadło reprezentacji RDLP w Poznaniu.

Organizatorami mistrzostw byli: RDLP w Radomiu, Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność i Nadleśnictwo Daleszyce.

Kolejne XX Mistrzostwa Polski Leśników w Tenisie Stołowym, odbędą się w 2019 roku na terenie RDLP w Szczecinku.