Lista aktualności Lista aktualności

Studenci posadzili "Las Erasmusa"

Sadzenie drzew to najchętniej wybierana forma aktywności ekologicznej, z której korzystają również studenci. Najpopularniejszą taką akcją w kraju jest „Las Erasmusa".

„Las Erasmusa" w Nadleśnictwie Grotniki posadzili polscy studenci i zagraniczni stypendyści
z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej. Tysiąc sadzonek buka rośnie w okolicy Łodzi, dzięki zaangażowaniu studentów z Turcji, Portugalii, Gruzji, Hiszpanii, Chin
i Ekwadoru.

Sadzenie i pobyt w lesie okazał się  również dobrą okazją do powrotu do czasów dzieciństwa. Bawiąc się w leśne podchody, popularną u nas grę terenową, studenci dotarli na posiłek na szkółkę leśną. Widząc po drodze miejsca pamięci usytuowane w lesie, poznawali historyczne wydarzenia z tych stronach.

 

***

Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć również inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują ze szkołami wyższymi. Polska bierze udział w programie od przełomu 1998/99.

„Las Erasmusa" to społeczna akcja zalesienia prowadzona od 2008 roku przez stowarzyszenie Erasmus Student Network. Studenci we współpracy z Lasami Państwowymi sadzą drzewa.