Lista aktualności Lista aktualności

Premier spotkał się z łódzkimi leśnikami

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził opoczyńskie lasy. Podczas wizyty złożył wiązankę pod Szańcem Majora Hubala, oddając hołd legendarnemu dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego.

Premier docenił zaangażowanie leśników w otaczanie szczególnym kultem, miejsc na terenie Lasów Państwowych, związanych z historią kraju.
Na Szańcu Hubala każdego roku podczas majowych świąt i w okresie Bożego Narodzenia, odbywają się uroczystości z udziałem leśników, młodzieży, kombatantów, parlamentarzystów i żołnierzy.

W Opocznie podczas spotkania z władzami samorządowymi województwa i powiatu opoczyńskiego oraz z jego mieszkańcami, premier Morawiecki przedstawił program „Czyste powietrze”.

Projekt „Termomodernizacja w Lasach Państwowych"

Lasy Państwowe założenia programu rządowego, realizują już od 2017 r. pod nazwą „Termomodernizacja w Lasach Państwowych (łącznie z zastosowaniem OZE w budynkach)”.

Realizacja zadań projektowych przewidywana jest do 2021 r. Biorą w nim udział jednostki organizacyjne Lasów Państwowych z całej Polski. W ramach projektu budynki będące w zarządzie Lasów Państwowych przechodzą modernizację. W obiektach zmniejszy się zapotrzebowanie na energię, obniżone zostaną koszty ich utrzymania, a tym samym poprawi się ich standard.

Ważną częścią inwestycji będzie także montaż urządzeń wykorzystujących OZE (odnawialne źródła energii), takich jak kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy kotły na biomasę, dzięki którym wzrośnie udział czystej energii.

W 2017 r. łódzka dyrekcja, projekt zrealizowała w trzech osadach nadleśnictw Radomsko i Skierniewice. W tym roku w Leśnym Ośrodku szkoleniowym Nagórzyce, zainstalowano pompę ciepła.