Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie "Orientuj się z Nadleśnictwem Bełchatów!"

W minioną sobotę w bełchatowskich lasach zagościli miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Zorganizowaliśmy spacery po lesie z mapami.

Od środy sprawdzaliśmy co chwilę pogodę w nadziei, że nie będzie padał deszcz, mocno trzymaliśmy kciuki i prawie się udało! Momentami trochę pokropiło, ale wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili. Szczególnie Ci najmłodsi- im należą się największe wyrazy uznania. Odwiedziła nas również Grupa Leszy- Miłośnicy Czystych Lasów, którzy podczas poszukiwania słupków… zebrali przy okazji śmieci. Bardzo zależało nam na tym, aby w spacerze wzięły udział całe rodziny. Przede wszystkim chcieliśmy przybliżyć ludziom ideę Zielonego Punktu Kontrolnego, który od kilku lat znajduje się na naszym terenie. Naszym zdaniem jest to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego! Świeże powietrze, natura, a do tego sami szukamy w lesie punktów, ucząc się czytania informacji zawartych na mapie. Satysfakcja ze znalezienia samodzielnie słupka ZPK jest gwarantowana, a najważniejsze są wspomnienia i ogromna radość ze spędzonego wspólnie czasu.

Zadbaliśmy też o to, aby nikt naszych gości nie wrócił do domu głodny i zaprosiliśmy food-truck „Dobre z lasu”, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Do wyboru były: zupa grzybowa, zupa dyniowa, burgery z dziczyzny lub w wersji wege oraz leśna lemoniada.

Całe wydarzenie miało charakter zabawy, rozrywki i przyjemnego spędzenia czasu, nie prowadziliśmy pomiaru czasu ani klasyfikacji. Na uczestników czekało 7 różnych konkurencji- orientacja precyzyjna, pomiar odległości i orientowanie mapy, trasa rodzinna, trasa turystyczna, strzelanie pneumatyczne, podstawy pierwszej pomocy, a także gry i zabawy leśne.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia!