Lista aktualności Lista aktualności

Podpisano porozumienie z łódzką uczelnią

Prace dyplomowe, wspólne projekty i współpraca promocyjna, to działania wynikające z dokumentu podpisanego pomiędzy RDLP w Łodzi a Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

W ramach wspólnych działań pomiędzy leśnikami a naukowcami z Wydziału Zarządzania UŁ zaplanowano realizacje projektów, które studenci podejmą w ramach studiów podyplomowych. Leśnicy udzielą również merytorycznego wsparcia przy powstawaniu prac dyplomowych.

W planach jest także realizacja projektów doradczych i szkoleniowych. Co najważniejsze, w ramach współpracy naukowcy i studenci będą pracowali przy projektach Lasów Państwowych.

Współpraca z wydziałem to kolejny etap wspólnych działań, które łódzcy leśnicy od kilku lat prowadzą z Uniwersytetem Łódzkim.W ramach współdziałania, tym razem z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska, leśnicy i naukowcy przywracają środowisku gatunki zagrożone wyginięciem.

Wspólne działania z wyżej wspominanym wydziałem obejmują prace związane z przywróceniem gatunków zagrożonych wyginięciem. Wśród tych gatunków znalazł się dzwonecznik wonny (gatunek krytycznie zagrożony), piaskowiec trawiasty (gatunek krytycznie zagrożony) i goździk siny (gatunek zagrożony wyginięciem).

Od 2016 r. kontynuowany jest również projekt edukacyjno-naukowy bociany czarne online, realizowany wspólnie z Katedrą Ekologii i Zoologii.

Nawiązana współpraca między leśnikami i naukowcami ma na celu poszerzanie wiedzy na korzyść społeczności lokalnych i podnoszenie kompetencji leśników i studentów. Wspólne działania między Lasami Państwowymi a Wydziałem Zarządzania UŁ podjęli dyrektor RDLP w Łodzi Dariusz Pieniak oraz dr hab. Tomasz Czapla, dziekan Wydziału Zarządzania UŁ.