Lista aktualności Lista aktualności

Piłka w grze! po raz siedemnasty

Dnia 6 lipca, na terenie Nadleśnictwa Kutno, odbył się XVII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi. Omówiono również problemy prowadzenia gospodarstwa szkółkarskiego, na przykładzie kutnowskiego Nadleśnictwa.

W turnieju uczestniczyło 10 drużyn z 14 nadleśnictw. Wszystkie drużyny reprezentowały wysoki poziom gry. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Nadleśnictw Łąck - Płock. Drugie miejsce po niezwykle widowiskowym finale i rzutach karnych, przypadło drużynie z Nadleśnictw Przedbórz - Grotniki, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Nadleśnictw Skierniewice - Radziwiłłów, której zawodnicy pokonali ubiegłorocznych mistrzów - drużynę z Nadleśnictw Kutno – Gostynin. Piąte miejsce zajęła drużyna z Nadleśnictwa Spała, która po rzutach karnych pokonała zawodników z Nadleśnictwa Poddębice. Na siódmym miejscu uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Opoczno, natomiast ósme miejsce przypadło kolegom z Nadleśnictwa Bełchatów. Walka o dziewiąte miejsce rozegrała się po rzutach karnych pomiędzy nadleśnictwami Radomsko i Brzeziny. Zwycięską okazała się drużyna z Radomska, która za sportową postawę na boisku, otrzymała nagrodę fairplay, ufundowaną przez Organizację Zakładową NSZZ Solidarność Pracowników Leśnictwa przy RDLP w Łodzi.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi, zorganizowało Nadleśnictwo Kutno, SITLiD - Odział w Łodzi oraz Koło SITLiD przy Nadleśnictwie Kutno.

Podczas mistrzostw, wręczono odznaki i wyróżnienia. Złotą odznakę honorową SITLiD otrzymał Andrzej Pychyński - emerytowany Nadleśniczy Nadleśnictwa Wieluń. Nagrody specjalne Fair Play wręczono Czesławowi Czochrze, emerytowanemu pracownikowi biura RDLP oraz Przewodniczącemu NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej, za pomoc w organizacji dotychczasowych mistrzostw oraz Grzegorzowi Bernackiemu, kontuzjowanemu zawodnikowi z Nadleśnictwa Spała, który grą na sygnałówce uświetnił ceremonię wręczenia nagród.

Królem strzelców został po raz drugi z rzędu - Mateusz Rek z Nadleśnictwa Przedbórz (strzelił 12 bramek), natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Mariusza Wasiaka z Nadleśnictwa Skierniewice. Najlepszym kibicem została Aleksandra Szulczewska z Nadleśnictwa Kutno. W trakcie turnieju wybrano również najsympatyczniejszego zawodnika, którym został Paweł Bodzioch - Dyrektor ZU-P LP.