Lista aktualności Lista aktualności

Piknik „Planuję zdrowe aktywne życie”

W ostatni czwartek Nadleśnictwo Opoczno uczestniczyło w pikniku „Planuję zdrowe aktywne życie”. Piknik został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Opocznie w ramach Dni Powiatu Opoczyńskiego w dniu 25.08.2022 r. 

Piknik skierowany był dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego dla bliższego poznania jednostek
i instytucji, które na co dzień służą mieszkańcom. 

Nadleśnictwo podczas pikniku wystawiało stoisko edukacyjne, gdzie przedstawiło ofertę edukacyjną
i turystyczną skierowaną do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wszystko po to, by upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Nadleśnictwo promowało również niedawno wydaną NIEMAPE Lasy Łódzkiego. NIEMAPA to ilustrowany przewodnik dla rodzin z dziećmi prezentujący przyrodę, atrakcje turystyczne i leśne ciekawostki na terenach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Stworzony po to, by zachęcać do rodzinnego odkrywania uroków lasów. Każdy z uczestników mógł otrzymać bezpłatny egzemplarz NIEMAPY.

W ramach konkursów leśnych, podczas których można było sprawdzić swoją wiedzę leśną, można było otrzymać sadzonki drzew leśnych m.in. sosny, świerka, modrzewia oraz lipy,
a także ekologiczne gadżety wykonane z drewna.  

Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a stoiska Nadleśnictwa Opoczno odwiedziło wielu mieszkańców, którzy codziennie korzystają z dobrodziejstwa lasów w zarządzie nadleśnictwa. Dodatkowo wydarzenia takie to doskonała okazja do rozmów z leśnikiem oraz lokalną społecznością.