Lista aktualności Lista aktualności

Nowy Dyrektor RDLP w Łodzi

28 grudnia p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica powołał Szymona Nowaka na stanowisko Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Zastąpił on Dariusza Pieniaka, który pełnił tę funkcję od 7 grudnia 2015 r.

Szymon Nowak jest absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi oraz Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). Jego zawodowe ścieżki związane są z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie, gdzie w 1999 r. rozpoczął staż w Nadleśnictwie Susz. Do 2007 r. zdobywał tu doświadczenie jako podleśniczy i specjalista SL.

Swoją karierę zawodową w Krainie Tysiąca Jezior kontynuował jako pracownik Nadleśnictwa Dobrocin, zaczynając od stanowiska inżyniera nadzoru, następnie awansując na zastępcę nadleśniczego, by od 5 czerwca 2012 r. zostać powołanym na stanowisko nadleśniczego tych terenów.

W 2014 r. został uhonorowany Odznaką Honorową „Za zasługi dla środowiska i gospodarki wodnej" przyznawaną przez Ministra Środowiska.

W pracy stawia na relacje międzyludzkie, dzięki którym powstaje mocny zespół. Naturalne wydaje się więc to, że gry drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna, to jego pasja.

Panu dyrektorowi życzymy wielu sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku pracy!