Lista aktualności Lista aktualności

Noc nietoperzy w Nadleśnictwie Bełchatów

Poszukajcie nietoperzy razem z leśnikami z Nadleśnictwa Bełchatów!

W ostatni weekend sierpnia obchodzona była Międzynarodowa Noc Nietoperzy. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w Nocy Nietoperzy w Nadleśnictwie Bełchatów w dniu 10 września.

Nietoperze wzbudzają w niektórych niepokój, wokół ich życia funkcjonuje wiele mitów i my postaramy się niektóre z nich obalić. Przybliżymy wam życie tych małych, latających ssaków i pokażemy, że bardzo często nie doceniamy tego jak nietoperze są ważne dla człowieka.

Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 19:30 w Izbie Edukacji Ekologicznej na Szkółce Leśnej Borowiny i po krótkim przywitaniu, rozpocznie się pogadanka o nietoperzach. Około godziny 20:10 wyjdziemy w teren i zabierzemy ze sobą ultradźwiękowy detektor nietoperzy, dzięki czemu wszyscy będą mogli je „usłyszeć”. Z pewnością zaskoczy Was to, że nietoperze są tak blisko nas. Spotkanie zwieńczymy krótkim podsumowaniem przy ognisku około godziny 21:00. Przez cały czas trwania Nocy Nietoperzy będzie rozpalone ognisko i do Waszej dyspozycji będą kije do pieczenia kiełbasek, stoły i ławy. Zachęcamy do zabrania ze sobą prowiantu!

Spotykamy się tutaj:

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.
Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zapisy pod numerem tel.: 513 752 331