Lista aktualności Lista aktualności

Leśny Piknik w Nadleśnictwie Bełchatów

W niedzielę (29 lipca), na Szkółce Leśnej Borowiny, odbył się Leśny Piknik Rodzinny – Czas w las, który przyciągnął mnóstwo młodych przyrodników.

Zwiedzaliśmy szkółkę leśną i ścieżkę edukacyjną „Opowieści Bielika” zarówno z przewodnikiem, jak i samodzielnie. W Izbie Edukacji Leśnej można było zobaczyć zwierzęta, które na co dzień chowają się w leśnej gęstwinie, posłuchać dźwięków zwierząt oraz sprawdzić swoją wiedzę za pomocą interaktywnego testu. W tej sali odbył się również rodzinny „Leśny Quiz”, który cieszył się dużą frekwencją – drużyny rywalizowały o atrakcyjne nagrody, najlepsi otrzymali koszyki piknikowe pełne leśnych gadżetów!

W naszym zielonym namiocie dzieci mogły samodzielnie przygotować leśne magnesy na lodówkę, kolorować kolorowanki, układać drewniane puzzle, a także zrobić balonowego jelenia lub lisa. Można również było popisać się swoją wiedzą w leśnym kole fortuny oraz dla chwili wytchnienia poczytać leśną prasę. Największym jednak zainteresowaniem z leśnej części atrakcji cieszył się pokaz maszyn wielooperacyjnych – harwestera i forwardera. Po pokazie zainteresowane i odważne dzieci mogły wejść do maszyn. Oczywiście, zgodnie z zasadami BHP, w kamizelce i kasku!

Nasi partnerzy również byli świetnie przygotowani do wspólnej zabawy, za co bardzo serdecznie im dziękujemy!

Dzięki udziałowi Policji, dzieci poznały najprawdziwszy wóz policyjny od środka. Wsiadając do auta mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci goniący przestępców na sygnałach dźwiękowych. Chętni zamienili się także w pilnujących porządku policjantów w bojowych kamizelkach, kaskach oraz z tarczą i pałką policyjną w dłoni. Mali „dochodzeniowcy” pobierali odciski palców. Ciekawostką zarówno dla małych jak i dużych zwiedzających była możliwość pokonania „toru przeszkód” w alkogolach i narkogoglach.

Straż pożarna pokazała sprzęt gaśniczy oraz pozwalała usiąść na kładzie. Z zainteresowanymi osobami dzielili się również wiedzą na temat gaszenia leśnych pożarów.

Sztab medyczny przekazywał wiedzę dotyczącą rzeczy najważniejszej – ratowania życia. Na pikniku można było skorzystać z ich bogatego doświadczenia oraz przećwiczyć resuscytację na fantomie.

Dla zmęczonych atrakcjami czekał odpoczynek w cieniu szumiących sosen.

Dziękujemy za świetną zabawę i liczną frekwencję!

Do zobaczenia za rok!