Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na sportowo

W dniu 21.02.2020 r. w Żyrardowie odbyło się szkolenie pn. „Retencjonowania wody w lasach na przykładzie Nadleśnictwa Radziwiłłów” oraz XV Turniej Leśników w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi zorganizowany przez Nadleśnictwo Radziwiłłów, SITLiD – Odział w Łodzi oraz Koło SITLiD przy N. Radziwiłłów.

Krótko o szkoleniu

Podczas szkolenia omówiono problemy i rozwiązania jakie wdrożyło Nadleśnictwo Radziwiłłów w zakresie retencjonowania wody w lasach. Omówiono sposoby likwidacji przyczyn i skutków pogorszenia naturalnych stosunków wodnych poprzez spowalnianie odpływu wody, minimalizacji skutków suszy, przeciwdziałania powodzi oraz odtworzenia lub zachowania istniejących obszarów wodno-błotnych.

Czas na podsumowanie turnieju

W turnieju wzięło udział ponad 120 zawodników z 12 drużyn reprezentujących łódzkie nadleśnictwa oraz biuro regionalnej dyrekcji.

W finale spotkały się drużyny ze Spały oraz Bełchatowa. Po zaciętym i emocjonującym meczu tytuł mistrza trafił do Nadleśnictwa Spała, a Bełchatowianie uplasowani się na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczyli leśnicy z Wielunia.

Dalej tabela wyników przedstawia się tak:

IV miejsce - Nadleśnictwo Płock,

V miejsce - łączona drużyna Nadleśnictw Skierniewice-Radziwiłłów,

VI miejsce - zajęli zawodnicy z Nadleśnictw  Łąck-Gostynin,

VII miejsce - Nadleśnictwo Opoczno,

VIII  miejsce - Nadleśnictwo Piotrków,

IX miejsce - Nadleśnictwo Radomsko,

X miejsce - Nadleśnictwo Przedbórz,

XI miejsce - Nadleśnictwo Kolumna,

XII miejsce - Nadleśnictwo Brzeziny.

Docenieni zostali także najlepsi gracze całych mistrzostw:

Rafał Piaskowski z Nadleśnictwa Spała i Anna Mosakowska z Nadleśnictwa Płock.

Tradycyjnie puchar Fair Play oraz nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju ufundowała Regionalna Sekcja Pracowników Leśnictw NSZZ Solidarność Ziemii Łódzkiej. Nagrodę najbardziej doświadczonego zawodnika, którą ufundował ZLP RP otrzymał Stefan Skolasiński z Nadleśnictwa Radziwiłłów.

Warto podkreślić, że podczas całego turnieju zawodników nie opuszczał duch współzawodnictwa fair play. Jak przystało na rozgrywki z prawdziwego zdarzenia nie zawiedli także kibice, którym dziękujemy za wytrwałość i doping dla wszystkich drużyn.

Zawody były wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich siatkarskich umiejętności, ale także zacieśniania więzi i wymiany doświadczeń – sportowych oraz tych zawodowych, leśnych.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy organizatorom rozgrywek, zawodnikom, kibicom oraz sędziom za udział w turnieju, dzień pełen emocji oraz pozytywną, sportową rywalizację!