Lista aktualności Lista aktualności

Las na rocznicę województwa

Sadzeniem lasu leśnicy i samorządowcy uczcili 95-lecie powstania województwa łódzkiego. Symbol trwałości regionu i zintegrowanego województwa, rośnie na terenie Nadleśnictwa Kolumna.

Nie było pomników ani uroczystych akademii. Samorządowcy, leśnicy, harcerze i dzieci, sadząc 6 tys. sadzonek sosny, uczcili rocznicę województwa.

Symboliczne pierwsze drzewo, dąb 95-lecia województwa łódzkiego, posadzili marszałek Witold Stępień oraz dyrektor RDLP w Łodzi Edward Janusz, kultywując tradycję sadzenia jubileuszowych drzew prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Lasy Państwowe są dobrem wszystkich i mają wszystkim służyć. Posadzony samodzielnie las uczy szacunku do tego pięknego tworu jakim jest – podkreślał dyrektor Edward Janusz zapraszając do polskich lasów.

Witold Stępień, marszałek województwa zauważył, że sadzenie i ochrona drzew to jeden z najbardziej skutecznych sposobów ochrony środowiska. - Las jest symbolem wolności, niezależności i siły. Chcemy, aby ten młody las, będąc pamiątką rocznicy 95–lecia województwa łódzkiego, był sadzony z myślą o przyszłości naszego regionu. O przyszłości mądrej, silnej i trwałej – mówił marszałek.

Natomiast Jacek Grudzień, dyrektor TVP Łódź, który jubileuszowy las sadził wspólnie z synem powiedział, że nie ma lepszej pamiątki jak las. - Można patrzeć jak rośnie tak jak rozwijać się będzie województwo – podkreślił.